Demirci İlçesinde Tütün Alımları Başladı!

Manisa'nın Demirci ilçesinde tütün baş fiyatı çiftçiyi sevindirdi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Demirci İlçesi Ziraat Odası Yaş Meyve Alım Merkezine gelen özel firma temsilcileri tütün alımına başladı. Bu sezon tütün, geçen seneye göre 3 lira artarak 27 liraya kadar satılıyor.

Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, gazetecilere, Demirci’de 40’a yakın mahallede tütün üretimi yapıldığını belirtti.

Odaya ait merkezde tütün alımına başlandığını vurgulayan Karakaya, “Geçen yıl tütün baş fiyatı 24 liraya kadar çıkmıştı. Bu yıl ise 27 liraya kadar alınıyor. Demirci’de geçen yıl 20 bin balya tütün rekoltesi gerçekleşti. Bu sene üretimde aynı rakamları göreceğimizi düşünüyorum.” dedi.

Çiftçilerden İrfan Yenilmez ise tütün fiyatlarından memnun olduklarını belirterek, gelecek yıl daha fazla alanda üretim yapmayı hedeflediğini dile getirdi.

Demirci İlçesinde Tütün Alımları Başladı! Demirci İlçesinde Tütün Alımları Başladı! Demirci İlçesinde Tütün Alımları Başladı!

İlgili haber Manisa'da Tütün Alımları İçin Baş Fiyat 27 TL!

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Salihli Belediyesi İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Gıda Paketi Desteğinde Bulunuyor…