Doğuda Kara Kış Etkisini Gösterirken, Manisa Yalancı Baharı Yaşıyor!

Doğuda kış nedeniyle yollar kapanıp ağaçlar donarken, Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde son günlerde hava sıcaklıkların mevsim normallerin üzerinde seyretmesi Şubat ayında yalancı baharın yaşanmasına neden oldu. İlçedeki badem ağaçları çiçek açarken bahar aylarında görülen papatyalar ise bağ ve bahçeleri kaplayarak görsel şölen oluşturdu.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
08 Şubat 2021 - 12:55
Manisa haber | Çevre Genel | Sarıgöl haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Hava sıcaklıklarının doğu illerinde eksi derecelerde seyrederken, kara kış ta etkisini gösteriyor. Yollar kar nedeniyle kapandı, ağaçlar buz tuttu.

Batıda ise hava sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, Manisa’nın Sarıgöl ilçesinin Şubat ayında yalancı baharı yaşamasına neden oluyor.

Badem ağaçlarının ve papatyaların çiçek açtığı ilçede çiftçiler de üzüm bağlarındaki kışlık çalışmalarını da tamamlama imkanı buldu.

Çiftçiler bağların budanması, gübrelenmesi, budaması yapılan bağları tellere çubukları bağlama işlemlerini tamamlama imkanı buldu.

Üzüm bağlarından çalışmaktan dönen çiftçiler tarla içlerinde ve yol kıyılarındaki papatyaları toplayıp, demetler halinde evlerini götürerek günün yorgunluğunu atıyorlar.

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ise bu havaların papatyaların ve bademlerin erken açılmasını sağladığını ancak mart ayındaki şiddetli soğukların erken uyanan doğa için zarar vereceği endişesi taşıdıklarını dile getirdi.

Doğuda Kara Kış Manisa’da Bahar Doğuda Kara Kış Manisa’da Bahar

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Gediz Nehri’nde Kaybolan Yaşlı Adamın Cansız Bedenine Ulaşıldı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x