Gelecek Partisi Başkanı Davutoğlu’ndan Saldırıyla İlgili Açıklama Geldi!

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlenmesine ilişkin, “Ülkedeki olumlu olumsuz her gelişmeden sorumlu kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Kendisinden açık ve net açıklama bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
15 Ocak 2021 - 15:40
Manisa haber | Asayiş Gündem

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlenmesine ilişkin açıklama yaptı.

“Biraz önce Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ’a evinden çıktığı esnada planlı ve silahlı bir saldırı söz konusu oldu” diyen Davutoğlu, “Olayın detaylarını araştırıyoruz. Ancak hiç şüphe götürmeyen husus şudur ki; bir siyasinin evinin önünde eğer silahlı birkaç kişi birden onun arabasına doğru yürürken saldırmışsa, bunun hiçbir farklı izahı olamaz. Açık bir terör faaliyetidir” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, şöyle devam etti: “Bugün eğer terör, Ankara’nın caddelerine inmişse ve Türkiye’nin en tanınmış siyasilerinden birine, milletin ve ülkenin birliği için her türlü çabayı sarf etmiş, sonra 15 Temmuz sonrası FETÖ Araştırma Komisyonu’nda en çetin mücadelelerle, en kapsamlı bir şekilde FETÖ’ye karşı mücadele ve duruş sergilemiş bir siyasetçiye saldırı olmuşsa biz bunun adına siyasi terör deriz. Ve gerekenin yapılmasını bekleriz.”

“NET BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

“Buradan üç mesajım var. Birincisi doğrudan sayın Cumhurbaşkanınadır” diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

“Ülkedeki her türlü iyi ve olumlu/olumsuz gelişmenin birinci derecede sorumlusu Cumhurbaşkanı makamıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, böyle bir yapıyı Türkiye’ye getirdi. Sayın Cumhurbaşkanından bir müddet kendisiyle birlikte siyaset yapmış olan bu kıdemli siyasetçinin karşı karşıya kaldığı saldırı konusunda açık ve net bir açıklama bekliyoruz. Hiç bir şekilde üzeri örtülemeyecek, göz ardı edilemeyecek suskunlukla karşılanmayacak bir siyasi terörle karşı karşıyayız.”

” Cumhurbaşkanı, İçişleri Başkanı ve güvenlik birlerinden açıklama bekliyoruz. Genel başkan yardımcımıza yönelik bu silahlı saldırıyla ilgili olarak, kendisi şuanda hastanede tedavi altında ve ciddi şekilde kan kaybı oldu. Gün geçmeden, saat geçmeden bu gün açıklama bekliyoruz. Kamera kayıtları vardır, istihbarat kayıtları vardır. Hiçbir mazeret kabul etmiyoruz. Türkiye’de siyasilere karşı bu tür saldırılara izin verilirse,  birinci sorumlu Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içinde kabinenin sorumluluğundadır. Derhal açıklama bekliyoruz.”

“İkincisi bu saldırıyı tertipleyenlere sesleniyoruz” diye konuşan Davutoğlu, “Biz; bu memleket için canını, kanını ortaya koyarak, ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın en sert dillerini kullanan çevrelerce bizim bir şekilde çıktığımız yoldan geri adım atacağımızı zannediyorlarsa yanılıyorlar” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu son olarak şunları söyledi: “Üçüncü mesajımız aziz milletimize ve kamuoyunadır. Biz hayatımızın her aşamasında bu ülkenin, milletin kaderi, geleceği için her türlü çabayı, zihin emeğini ortaya koymuş, Selçuk Özdağ aynı zamanda bir akademisyendir, her türlü mücadeleyi vermiş insanlardan oluşan bir kadroyuz. Aziz milletim merak etmeyiniz, bu kadro çıktığı yoldan geri dönmeyecektir.”

“ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLMEKTEDİR”

Ankara Valiliği konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “26. Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan YARDIMCISI Sn Selçuk Özdağ, ikametgahının önünde fiziki saldırıya uğramış olup, hastanede tedavi altına alınmıştır. Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

İlgili haber Selçuk Özdağ Evinin Önünde Silahlı ve Sopalı Saldırıya Uğradı!

Son güncelleme tarihi : 15 Ocak 2021 15:41

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlçedeki Uygulamalarda Uyuşturucu Maddeyle Yakalanan 3 Kişiden 1’i Tutuklandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x