İlçede Jandarmanın Motosiklet Denetiminde 106 Sürücüye Ceza Yağdı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde jandarma tarafından gerçekleştirilen motosiklet denetiminde 44 motosiklet trafikten menedildi. 5’i yakalamalı biri çalıntı olmak üzere 6 motosiklete el konulurken, 106 motosiklet sürücüsüne de cezai işlem uygulandı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
20 Ekim 2021 - 16:09
Manisa haber | Asayiş | Alaşehir haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ve Alaşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Kavaklıdere Mahallesinde motosiklet sürücülerine yönelik denetim yaptı.

106 sürücüye para cezası uygulandı

Jandarma trafik ve asayiş timlerinden 45 personelin katılımıyla yapılan denetimde 312 motosiklet sürücüsü kontrol edildi, çeşitli ihlallerde bulunduğu tespit edilen 106 sürücüye para cezası uygulandı. 418 sürücünün bilgilendirildiği faaliyette 44 motosiklet de çeşitli nedenlerle trafikten menedildi.

Jandarmadan kaza geçiren motosiklet sürücülerine kask hediyesi

Öte yandan daha önce geçirdikleri trafik kazalarında kask kullanmadıkları için yaralanan 4 sürücüye de kask hediye edildi.

Kask hediye edilen sürücülerden Abdil Kar, bu yaz geçirdiği kazada ölümden döndüğünü belirterek, “Kimse kasksız motosiklet kullanmasın, motosiklete kasksız binmek, emniyet kemeri takmadan otomobil sürmeye benziyor. Kendim bizzat yaşadığım için biliyorum, ölümden döndüm, büyük tehlike atlattım. Herkesi kask kullanmaya çağırıyorum.” dedi.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ünal Erdemir, 5 yılda motosikletlerin karıştığı 30 ölümlü, bin 328 de yaralanmalı trafik kazasının meydana geldiğini anımsatarak, bu kazalarda 31 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 358 kişinin de yaralandığını hatırlattı.

Erdemir, motosikletlerin karışmış olduğu ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında artış olduğunun tespit edilmesi üzerine motosiklet kazalarını azaltmak ve vatandaşları bilgilendirmek için İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım’ın talimatıyla motosikletlere yönelik özel denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini arttırdıklarını sözlerine ekledi.

İlçede Jandarmanın Motosiklet Denetiminde 106 Sürücüye Ceza Yağdı! İlçede Jandarmanın Motosiklet Denetiminde 106 Sürücüye Ceza Yağdı! İlçede Jandarmanın Motosiklet Denetiminde 106 Sürücüye Ceza Yağdı! İlçede Jandarmanın Motosiklet Denetiminde 106 Sürücüye Ceza Yağdı!

Jandarma Kurallara Uymayan Motosikletlileri Affetmedi Jandarma Kurallara Uymayan Motosikletlileri Affetmedi Jandarma Kurallara Uymayan Motosikletlileri Affetmedi

İlçede Jandarmanın Motosiklet Denetiminde 106 Sürücüye Ceza Yağdı! İlçede Jandarmanın Motosiklet Denetiminde 106 Sürücüye Ceza Yağdı!

Son güncelleme tarihi : 20 Ekim 2021 16:13

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hastane Önündeki Kavgada Polisin Belinden Aldığı Silahla Kurşun Yağdırdı!