İzmir-Ankara D300 Karayolunda Sürücüler Kar Engeline Takıldı!

Manisa’nın Kula ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı, trafikte aksamaya neden oldu. İzmir-Ankara D300 karayolunun geçtiği Kula’da, kar yağışı sebebiyle İzmir istikametinde trafik 1 saat kapalı kaldı. Karayolları ekiplerinin küreme ve tuzlama çalışmaları ile trafik kontrollü bir şekilde açıldı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
15 Ocak 2021 - 11:24
Manisa haber | Asayiş Genel Hava durumu | Kula haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Kula ilçesinde uzun zamandır beklenen kar yağışı, bugün sabah saatlerinde etkili oldu. Bir anda başlayan ve yoğun bir şekilde yağan kar yağışı sebebiyle, İzmir-Ankara D300 karayolunda trafik bir süre aksadı.

Yağışlı havalarda en çok kaza olan Kavacık Rampası’nda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına önlem alan emniyet güçleri, yaklaşık 1 saat trafiğe kapalı kalan İzmir istikametinde karayolları ekiplerinin küreme ve tuzlama çalışmaları ile trafiği kontrollü bir şekilde açtı.

İlçe merkezinden İzmir istikametine trafik ekipleri tarafından kesilen karayolunda, kış lastiği olmayan ve zincir takmayan sürücülere yol verilmedi. Bir süre ilçe merkezinde bekletilen sürücüler, yolun tamamen trafiğe açılmasının ardından İzmir istikametine gönderildi.

Adana’dan yola çıkarak İzmir’e seyir halinde iken Kula’da yoğun kar yağışına takılan tır sürücüsü İsmail Özdemir, “Adana’dan yola çıktım, İzmir’e seyir halindeydim. Kula’da yoğun bir kar yağışına yakalandık. Ekiplerin küreme çalışmaları devam ediyor. Biz de yol açılsın diye bekliyoruz. Yol açıldıktan sonra yolumuza devam edeceğiz Allah’ın izniyle.” ifadelerini kullandı.

İzmir Ankara D300 Karayolunda Sürücüler Kar Engeline Takıldı!

İzmir Ankara D300 Karayolunda Sürücüler Kar Engeline Takıldı! İzmir Ankara D300 Karayolunda Sürücüler Kar Engeline Takıldı! İzmir Ankara D300 Karayolunda Sürücüler Kar Engeline Takıldı! İzmir Ankara D300 Karayolunda Sürücüler Kar Engeline Takıldı! İzmir Ankara D300 Karayolunda Sürücüler Kar Engeline Takıldı!

Son güncelleme tarihi : 15 Ocak 2021 11:27

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Yıllar Sonra Yağan Karda Vatandaşlar Kısıtlamada Kartopu Oynadı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x