İzmir Merkezli Manisa’da ve 5 İlde FETÖ/PDY Operasyonu: 32 Gözaltı!

İzmir merkezli 5 İlde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) emniyet içerisindeki ‘mahrem kadın’ yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 39 kişinden 32’si yakalandı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
20 Ekim 2021 - 14:55
Manisa haber | Asayiş

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca İzmir merkezli, İstanbul, Bursa, Zonguldak ve Manisa’da emniyet ‘mahrem kadın’ yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği yönünde tanık beyanı ve garson gizli tanıktan ele geçirilen dijital fişleme bilgisi bulunan, 5’i Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen ve HTS incelemesinden örgütsel irtibatı olduğu belirlenen ve haklarında gözaltı kararı verilen 39 kişiyi yakalamak için bu sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında 32 kişi gözaltına alındı

39 kişinin örgüt içerisindeki sözde görev dağılımına göre birinin “genel müdür”, diğerlerinin de “öğretmen” olarak adlandırıldığı öğrenildi. Şüpheliler arasında 1 öğretmen, 3 ebe ve 1 Kur’an kursu öğreticisinin bulunduğu belirtildi. Operasyon kapsamında şu ana kadar 32 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da 120 Sahte Osmanlı Altınını Satmak İsteyen Dolandırıcılar Suçüstü Yakalandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x