İzmir’de HDP Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı!

İzmir’de HDP İl Başkanlığına yönelik yapılan ve bir kişinin öldüğü silahlı saldırı şüphelisinin, saldırıyı gerçekleştirmeden hemen önce HDP İl Başkanlığına girme anı görüntüleri ortaya çıktı. Şüphelinin ticari taksiden elinde büyük çantayla indiğinin görüldü. Saldırının ardından polisin saldırganı yakalama anı ve polisle girdiği ilk diyalog kameralara yansıdı. Görüntülerde şüphelinin, "Kimseye zarar vermedim, kimseyi vurmadım, bir kişiye ateş ettim" dediği görülüyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
18 Haziran 2021 - 00:19
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Konak ilçesinde, HDP İzmir İl Başkanlığının bulunduğu binaya O.G. isimli şahıs, saat 11.05 sıralarında silahla girdi. O.G.’nin içeriye girmesinin ardından binadan silah sesleri geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi, cadde trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı. Kısa bir süre sonra şahsın içeride parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi.

“Kimseye zarar vermedim, bir kişiye ateş ettim”

Öte yandan O.G.’nin saldırı sonrası HDP İl Başkanlığı önünde gözaltına alındığı ilk anlarda polisle diyaloğu kameralara yansıdı. Polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine O.G., “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye zarar vermedim, bir kişiye ateş ettim” dediği görülüyor. Ayrıca şüphelinin, bina çevresinde birkaç kez keşif yaptığı, bina içerisine girdiğinde orada bir kaç kişinin olabileceğini düşündüğünü söylediği de öğrenildi. Polisle girdiği ilk diyalog sırasında şüphelinin rahat tavırları ise dikkatlerden kaçmadı.

İzmir’deki saldırı öncesi şüphelinin görüntüleri ortaya çıktı

Konak ilçesinde, HDP İzmir İl Başkanlığının bulunduğu binaya O.G. isimli şahıs, saat 11.05 sıralarında silahla girdi. O.G.’nin içeriye girmesinin ardından binadan silah sesleri geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi ve cadde trafiğe ve yaya geçişine kapatıldı. Kısa bir süre sonra şahsın içeride parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi.

Elinde büyük bir çantayla içeri girdi
Öte yandan O.G.’nin HDP İzmir İl Başkanlığındaki saldırıyı gerçekleştirmeden önceki görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde O.G.’nin ticari taksiden elinde büyük bir çantayla indiği, il binasına doğru yürüdüğü ve içeri girdiği anlar görüldü.
Şüpheli O.G.’nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

ANNESİNİN YERİNE İŞE GELMİŞTİ

Deniz Poyraz’ın, partide çay servisi yapan annesi Fehime Poyraz rahatsızlandığı için bir günlüğüne onun yerine işe geldiği belirtildi. Deniz Poyraz’ın saldırı sırasında binada yalnız olduğu bildirildi.

Silahlı fotoğraflar paylaştığı görüldü

O.G.’nin sosyal medyada ‘Kin yuttum kan kusturacağım’ yazılı silahlı fotoğraflar paylaştığı görüldü.

İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı! İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı! İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı!

İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı!İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı! İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı! İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı! İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı! İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı! İzmir’de Hdp Binasına Silahlı Saldırı Yapan Şahsın Yakalanma Ve Geliş Anı Kameralara Yansıdı!

Son güncelleme tarihi : 18 Haziran 2021 00:20

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Düştüğü Havuzda Boğularak Hayatını Kaybeden Minik Çocuk Toprağa Verildi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x