Korona Virüs Hastalığını Atlatan Başkan Bilgin’den İlçeye Sağlıkçı Anıtı Yaptırdı!

Bir yıl önce Covid-19 hastalığı geçiren Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Covid-19 ile mücadelede fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına ithafen, İlçedeki Devlet Hastanesinin yanına "Sağlıkçı Anıtı" yaptırdı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
28 Temmuz 2021 - 18:08
Manisa haber | Politika Sağlık | Saruhanlı haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarının canla, başla görev yaptığını, onların bu fedakarlıklarının unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Bu kapsamda sağlık çalışanları için ilçeye anıt yapmaya karar verdiklerini dile getiren Başkan Bilgin, şu bilgileri aktardı:

“Geçen yıl ekim ayında Korona Virüs hastalığı geçirdim. 17 günü yoğun bakımda olmak üzere toplam 24 gün hastanede tedavi görmüş biri olarak sağlık çalışanlarının ne şartlar altında çalıştığına ben bizzat şahit oldum. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Bu zorlu süreçte ailelerinden ve evlerinden uzak, mesai mefhumu gözetmeksizin özveriyle çalıştılar. Onlara olan teşekkür ve şükranlarımızı sunmak için İlçemizdeki Devlet Hastanesinin yanındaki orta refüjde ‘Sağlıkçı Anıtı’ yaptık. Hayırlı olsun.”

Başkan Bilgin, montajı tamamlanan anıtlardan ilkinin hastalığın bulaşma evresini temsil ettiğini, ikincisinin aşı olmanın önemini yansıttığını, üçüncüsünün ise sağlık çalışanlarının başarısını simgelediğini anlattı.

Covid 19 Geçiren Başkan Ilçesine Sağlıkçı Anıtı Yaptırdı Covid 19 Geçiren Başkan Ilçesine Sağlıkçı Anıtı Yaptırdı Covid 19 Geçiren Başkan Ilçesine Sağlıkçı Anıtı Yaptırdı Covid 19 Geçiren Başkan Ilçesine Sağlıkçı Anıtı Yaptırdı Covid 19 Geçiren Başkan Ilçesine Sağlıkçı Anıtı Yaptırdı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Yolcu Otobüsüne Otomobil Çarptı: 1 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x