Kursa Katılan Kadınlar Meme Kanserinde Erken Teşhise Dikkat Çektiler

Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme kursunda eğitim alan hanımlar, düzenledikleri etkinlikte meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekti.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
21 Ekim 2021 - 17:46
Manisa haber | Genel Sağlık | Yunusemre haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme kursunda eğitim alan kursiyerler Meme Kanserinde Farkındalık Ayında anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Kursiyerler, ellerinde ’Bana Olmaz Deme’, ’Erken Tanı İle Uzun Yaşam’, ’Kontrol Elinizde’ dövizleriyle konunun önemine vurgu yaptı. Son 25 yılda görülme sıklığı 3 kat artan hastalıkta erken teşhis ile ölüm riskinin en aza indiğini belirten kursiyerlerden Eda Duman Madran: “Ekim ayı Meme Kanseri bilinçlendirme ayı. Özellikle kadınların bu konuda bilinçlenmesi amacıyla bu etkinliği yaptık. Unutulmamalıdır ki meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır.” derken, Ayşe Karakuzey de şunları söyledi: “5 yıl önce rahim kanseri teşhisi kondu. Erken teşhisle bu hastalığı yendim. Erken teşhis ve muayeneler bu gibi durumlar için çok önemli. Bu durumlarda sıkıntı yaşamamak amacıyla herkesin bilinçlenmesini sağlamak için buradayız. Bu konuda vücudumuzu tanımalı, her yıl düzenli olarak kontrollerimizi yaptırmalıyız.”

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MHP Manisa Teşkilatına Katılan 150 Üyeye ‘Toplu Katılım ve Rozet Takma’ Töreni Gerçekleştirildi
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x