Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘Yılbaşı’ Tarifesi

Antalya’da led ışıklarla süsleyip disko topuna çevirdiği aracıyla polis tarafından yakalanan sürücüye toplamda 2 bin 100 TL cezai işlem uygulandı, aracı ise trafikten men edildi. Borcu ödeyip, aracını düzelten sürücü, “Yılbaşı ağaçları süsleniyor, biz de arabaya uygulamak istedik. Sonunu düşünmeden yaptığımız için biraz pahalıya mal oldu” dedi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
29 Aralık 2021 - 14:47
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Antalya’da yaşayan Muhammet Doğan (25), 90 metre led ışık kullanarak yılbaşı ağacı gibi ışıklarla süslediği aracı ile trafiğe çıktı.

Disko topuna dönen araç ile şehri turlarken trafik polisleri yakaladı

Cadde ve sokaklarda ışıl ışıl parlayan aracı ile gezen sürücü, vatandaşların çektiği görüntülerle bir anda sosyal medyada viral olunca, polis ekipleri harekete geçti.

Disko topuna dönen araç ile şehri turlarken trafik polisleri tarafından durdurulan araç için çekici talep edildi.

Araç, trafikten men edilirken, sürücüye de led ışık kullandığı için 600 TL, aşırı süspansiyon ve egzoz kullandığı için bin 500 TL olmak üzere toplamda 2 bin 100 TL para cezası uygulandı.

“Biraz pahalıya mal oldu”

Farkındalık oluşturmak için aracını süslediğini belirten sürücü Muhammet Doğan (25), “Sonunu düşünmeden yaptığımız için biraz pahalıya mal oldu.

Yılbaşı ağaçları süsleniyor, biz de arabaya uygulamak istedik. 90 metre led ışık kullandık. Bunu da videoya çekip sosyal medyaya yansıtmak istedik.

Tepkileri ölçmek için caddede bir tur attık, bir kişinin çektiği video viral olunca polis ekipleri tarafından cezai işlem uygulandı. Araç trafikten men edildi, ledlerden 600 TL, bir de aracımızda air ve egzoz vardı. Onlardan da bin 500 TL ceza yedik. Yakalanınca polislerle konuştuk, izin alınca yapılabildiğini söyledi. Bunları bilmiyorduk, öğrenmiş olduk” dedi.

Trafikten men aracını düzelterek yasağı kaldırttığını da ifade eden Doğan, gelecek yıl izin alarak farklı bir gösterim yapacağını da sözlerine ekledi.

Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘yılbaşı’ Tarifesi Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘yılbaşı’ Tarifesi Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘yılbaşı’ Tarifesi Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘yılbaşı’ Tarifesi Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘yılbaşı’ Tarifesi Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘yılbaşı’ Tarifesi Led Işıklarla Süslediği Arabası Sosyal Medyada Viral Olan Sürücüye, Polisten ‘yılbaşı’ Tarifesi

Son güncelleme tarihi : 29 Aralık 2021 14:47

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Üreticiler Üzüm Bağlarında Budama Çalışmalarına Başladı!