Manisa İçin Meteorolojiden Kar, Sağanak Yağış ve Sel Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İzmir, Manisa'nın kuzeybatı ilçelerinde (Soma, Kırkağaç, Akhisar) ve İzmir'in Bergama, Kınık ilçelerinde yoğun kar, İzmir ve Manisa'nın batı ilçelerinde yağmur şeklinde olacak. ,

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
13 Şubat 2021 - 17:58
Manisa haber | Genel Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Bölge geneli parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzeyinde başlayacak yağışlar, Çanakkale ve Balıkesir il genelinde, Manisa’nın kuzeybatı ilçelerinde (Soma, Kırkağaç, Akhisar) ve İzmir’in Bergama, Kınık ilçelerinde yoğun kar, İzmir ve Manisa’nın batı ilçelerinde yağmur şeklinde olacak.
HAVA SICAKLIĞI: Bölgenin kuzey kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece altında, güneyinde mevsim normallerinde seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Rüzgar kuzey ve doğulu yönlerden orta kuvvette esecek.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Çanakkale, Balıkesir ve Manisa’nın kuzeybatısında (Soma, Kırkağaç, Akhisar) akşam saatlerinde başlayacak olan yağışın gece saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YOĞUN SAĞANAK YAĞIŞI UYARISI: Yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege’de görülecek olan sağanak yağışların, İzmir il geneli ile Manisa’nın güney ve batısında kuvvetli (25-55 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren İzmir ve Manisa çevrelerinin yağmurlu Kütahya çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C9°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C16°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yağmurlu, İzmir’in Bergama, Kınık ilçelerinde yoğun kar yağışlı geçecek.

MANİSA °C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yağmurlu, Soma, Kırkağaç, Akhisar ilçelerinde yoğun kar, Manisa’nın batı ilçelerinde yağmur şeklinde olacak.

Manisa İçin Meteorolojiden Kar, Sağanak Yağış Ve Sel Uyarısı!
Manisa İçin Meteorolojiden Kar, Sağanak Yağış Ve Sel Uyarısı!
Manisa İçin Meteorolojiden Kar, Sağanak Yağış Ve Sel Uyarısı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yunusemre Altyapısında 20’ye Yakın Kaleci Yetiştiriyor!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x