Manisa OSB’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı!

Manisa Organize Sanayi Bölgesinde (MOSB) 225 firmada çalışan 58 bin 500 personelin yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı aşılanması için aşılama istasyonları kuruldu.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
16 Haziran 2021 - 17:05
Manisa haber | Gündem Sağlık

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Sağlık Merkezi’nde oluşturulan aşılama istasyonlarına gelen işçilerden randevusu bulunanlar hemen, randevusu olmayanlar ise randevuları oluşturularak aşılanıyor.

Altışarlı gruplar halinde aşılanan çalışanlar, yan etki olasılığına karşı bir süre bekledikten sonra mesailerine dönüyor.

Yunusemre İlçe Sağlık Müdürü Süleyman Souksu, gazetecilere yaptığı açıklamada, aşılama sürecine organize sanayi bölgelerinde de hız verdiklerini ifade etti.

Sağlık Bakanlığının aşılamada belirlediği hedef kitlelere yönelik hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Souksu, süreci hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlamak istediklerini dile getirdi.

Souksu, “Amacımız burada çalışan 50 binin üzerindeki çalışanı, sahadaki zamanlarını ve ekonomik değerlerini kaybetmeden bir an önce aşı vasıtasıyla güvence altına alabilmek. Bugün itibarıyla 4 ekiple başladık ama bunu daha da arttırmayı, ilerleyen süreçte fabrika bazında yerinde aşılama yapmayı da hedefliyoruz.” dedi.

Öğleye kadar 400 randevu açıldığını vurgulayan Souksu, çalışmada ilk gün hedeflerine ulaşıldığını kaydetti.

Aşılanan işçilerden Sercan Yılmaz, uygulamanın çalışanlar açısından rahatlık ve güven getirdiğini söyledi.

Çoğu çalışanın işten sonra aşılanmak için zaman bulamadığını aktaran Yılmaz, “Burada yapılması bizim için güzel bir imkan oldu. Böylelikle herkes aşısını oldu.” diye konuştu.

Kazım Mert Süreci de daha önce 30 Haziran için randevu aldığını ancak bu olanak sayesinde hızlıca aşı güvencesine kavuştuğunu belirtti.

Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı! Manisa Osb’deki İşçilere Korona Virüs Aşı Yapılmaya Başlandı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Soma’nın Dar Sokaklarıyla Bilinen Tarihi Darkale’de İtfaiyeden Yangın Tatbikatı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x