Manisa Sokaklarında Yılkı Atlarının Sayısı Her Geçen Gün Artmaya Devam Ediyor!

Manisa’da son zamanlarda sokaklarda boy göstermeye başlayan Yılkı atlarının sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Manisa’da, kedi, köpek gibi bir sokak hayvanına dönen Yılkı atları Spil Dağındaki doğal yaşam alanlarından şehre inerek sürü halinde geziyor. Yılkı atları zaman zaman trafiği aksatsalar da vatandaşlar atların varlığından oldukça memnun.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
20 Ekim 2021 - 13:39
Manisa haber | Çevre Genel

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Spil Dağı Milli Parkında yaşayan yüzlerce Yılkı atından bazı sürüler, merkezdeki Yunusemre ilçesine inmeye devam ediyor.

Her geçen gün ilçe merkezindeki sayıları artan Yılkı atları Manisalılar için adeta bir sokak hayvanına dönerken atların merkezde özgürce dolaşması bazı vatandaşları memnun ediyor.

Trafikte aksamalara neden olsalar da sürücülerin sabırla atların geçmesini beklediği Manisa’da Yılkı atları çöp konteynerlerinden ve otluk alanlardan beslenmeye çalışırken sürü halinde dolaşmaları ortaya renkli görüntüler çıkmasını sağlıyor.

Manisa’da Sokak Hayvanlarına Yılkı Atları Da Eklendi

4.3 4 votes
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Lütfen koruyun onları…. Onlar bizi dünyanın dört bir yanına taşıdılar….

Manisa’da Jandarma Ekipleri Yol Uygulamasında Kaçak İçki Ele Geçirdi!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x