Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özkasap’tan Vali Karadeniz’e Ziyaret

Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret ederek, ’Manisa Sultani Kuru Üzümü’nün Avrupa Birliği Coğrafi işareti alması konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
02 Mart 2021 - 17:55
Manisa haber | Ekonomi Politika

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özkasap’a Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Ural Sevener ve Coğrafi İşaret Uzmanı Huriye Kayabaşı Özener eşlik etti.

Manisa Sultani Kuru Üzümünün Türkiye Coğrafi işaretini aldığını söyleyen Sadık Özkasap, rekoltenin yükseltilerek daha fazla ihracat yapmanın mümkün olduğunu bunu da AB Coğrafi işareti ile perçinlemek istediklerini söyledi.

Vali Yaşar Karadeniz, AB Coğrafi işaretinin uzun bir serüven olduğunu ancak bu çalışma ile Manisa üzümünün dünya pazarında daha çok değer kazanacağını belirterek çalışmalar konusunda başarılar diledi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hızır timleri Manisa’da Her Hafta Bir İlçeye Motosiklet Denetimi Yapacak!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x