Manisa’da 2020-ALES Giren Adayları Büyükşehir Ekipleri Sınav Merkezlerine Taşıdı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 21 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2020-ALES/2) giren 2 bin 149 adayı, sokağa çıkma kısıtlamasında toplu taşıma seferleri düzenleyerek, sınav merkezlerine taşıdı. Sınava geç kalma ihtimali olan adaylar da Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri tarafından sınav yerlerine güvenle ulaştırıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
22 Şubat 2021 - 16:42
Manisa haber | Eğitim Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılının sonlarında yapılması planlanan fakat korona virüs tedbirleri kapsamında 21 Şubat 2021 tarihine ertelenen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na yönelik olarak 13 hatta ek seferler düzenledi. Bunun yanı sıra sınava yetişememe ihtimali olan adaylar da Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı zabıta ekipleri tarafından güvenle sınav merkezlerine bırakıldılar.

Adayların sınava taşınmasının sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün, “Lisans eğitimlerini tamamlayan; yüksek lisans ve doktora eğitimleri için ALES’e girecek olan adayları, düzenlediğimiz seferlerle sınav merkezlerine taşıdık.

Bunun yanı sıra çeşitli sebeplerle otobüsü kaçıran ve geç kalma ihtimali olan adayları da zabıta ekiplerimiz, sınava girecekleri noktalara ulaştırdılar. Sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı hafta sonunda sınava giren adayların ulaşım hizmetini sorunsuz bir şekilde tamamladık” diye konuştu.

Manisa’da 2020 Ales Giren Adayları Büyükşehir Ekipleri Sınav Merkezlerine Taşıdı Manisa’da 2020 Ales Giren Adayları Büyükşehir Ekipleri Sınav Merkezlerine Taşıdı Manisa’da 2020 Ales Giren Adayları Büyükşehir Ekipleri Sınav Merkezlerine Taşıdı Manisa’da 2020 Ales Giren Adayları Büyükşehir Ekipleri Sınav Merkezlerine Taşıdı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Cezaevindeki Tutuklu Koğuşta Ölü Bulundu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x