Manisa’da 4 Metrelik Ramazan Pidesi Pişirildi!

Manisa'nın Demirci ilçesinde ramazan ayının ilk gününde 4 metrelik ramazan pidesi pişirildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
13 Nisan 2021 - 11:06
Manisa haber | Ekonomi Genel | Demirci haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Demirci İlçesinde 40 yıldır fırıncılık yapan Cengiz Özdemir ve Bayram Kilci, ramazan ayının gelmesi vesilesiyle büyük bir pide hazırlamaya karar verdi.

4 metre uzunluğundaki fırın küreğinin üzerine aynı uzunlukta pide açan ustalar, çörek otu ile “Hayırlı Ramazanlar Türkiye” yazdıkları pideyi fırına verdi.

Fırıncı ustası Cengiz Özdemir, her yıl ramazanın gelişi nedeniyle uzun pide pişirme geleneklerinin olduğunu, geçen yıl 3,5 metre uzunluğunda pide ürettiklerini, bu yıl da geleneği bozmayarak 4 metrelik susamlı ve çörek otlu pide hazırladıklarını ifade etti.

Pidenin 17 parça hamurun 45 dakika yoğrulması ve 20 dakika fırınlanmasıyla pişirildiğini aktaran Özdemir, gelecek yıl da 4,5 metrelik bir pide pişirmeyi düşündüklerini aktardı.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk da fırını ziyaret ederek 4 metrelik pideyi ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere satın aldı.

Manisa’da 4 Metrelik Ramazan Pidesi Pişirildi! Manisa’da 4 Metrelik Ramazan Pidesi Pişirildi! Manisa’da 4 Metrelik Ramazan Pidesi Pişirildi! Manisa’da 4 Metrelik Ramazan Pidesi Pişirildi! Manisa’da 4 Metrelik Ramazan Pidesi Pişirildi! Manisa’da 4 Metrelik Ramazan Pidesi Pişirildi!

Son güncelleme tarihi : 13 Nisan 2021 11:12

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Minibüsle Otobüse Çarpan Genç Motosiklet Sürücüsü Öldü!