Manisa’da 750 Kişiyle Çevrimiçi Görüşmelerle Psikolojik Destek Verildi!

Covid-19 salgınında, bireysel ve toplumsal anlamda karşı karşıya kalınan kaygı, korku, endişe, stres ve belirsizliklerin getirdiği psikolojik sorunların önüne geçmek amacıyla, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ’Psikologlarımız Yanınızda’ projesi kapsamında 4 Eylül 2020 tarihinden bu yana 750 kişiyle online görüşmeler sağlanarak Manisalılara psikolojik destek sağlandı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
27 Nisan 2021 - 16:14
Manisa haber | Sağlık

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün önderliğinde her zaman vatandaşların yanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Toplum ruh sağlığının güçlendirilmesine, bireylerin ve ailelerin gelişimine destek sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ’Psikologlarımız Yanınızda’ projesi ile vatandaşlara psikolojik destek sağlıyor.

’Psikologlarımız Yanınızda’ projesi ile Manisalılara psikolojik destek veriliyor

Salgın ve benzeri felaketler insanlar için sağlık anlamında fizyolojik sorunların yanı sıra psikolojik ve davranışsal olarak da sorunlara neden olurken, Covid-19 salgınında, bireysel ve toplumsal anlamda karşı karşıya kalınan kaygı, korku, endişe, stres ve belirsizlikleri getirdiği psikolojik sorunların önüne geçmek amacıyla, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve bu alanda Türkiye’de öncü olan ’Psikologlarımız Yanınızda’ projesi ile Manisalılara psikolojik destek veriliyor.

750 kişiyle çevrimiçi görüşme gerçekleştirildi

Proje kapsamında 4 Eylül 2020’den bu yana 750 kişiyle çevrimiçi görüşmeler gerçekleştirildi. Pandemi psikolojik destek seanslarının görüntülü görüşme sistemi ile gerçekleştirildiği belirtilirken, uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşların akıllı telefonlarına ’Online Danışman’ uygulamasını indirerek kendilerine uygun bir zamana randevu alarak Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin uzman psikologlarından ücretsiz olarak destek alabilecekleri ifade edildi.

Proje kapsamında IOS ve Android için de uygulama hazır hale getirildi. ’Online Danışan’ adlı programı indirmek için: Android işletim sisteminde https://play.google.com/store/apps/details?id=com.embarcadero.Online_Danisman, İOS işletim sisteminde ise https://apps.apple.com/tr/app/online-dan%C4%B1%C5%9Dan/id1529716121?l=tr indirilerek uygulamaya erişim sağlanabiliyor. İletişim için ise (0236) 235 20 54 telefondan 3526 dahili numara tuşlanarak yardım alınabiliyor.

Manisalılara çevrimiçi Psikolojik Destek

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisalı Genç Müstehcen Görüntü ve Fotoğraf Tehdidiyle Dolandırıcılara 45 Bin TL’sini Kaptırdı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x