Manisa’da Definecilerin Hazırladığı El Yapımı Patlayıcıları Jandarma İmha Etti!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gece saatlerinde define aramak için hazırladıkları patlayıcılardan birinin patlaması sonucu iki kardeşten birinin yaralandığı olayın ardından bölgede bulunan 12 adet potasyum nitrattan hazırlanmış el yapımı patlayıcı, Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı bomba imha uzmanlarının düzenek kurması ile kontrollü bir şekilde imha edildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
21 Ocak 2021 - 18:38
Manisa haber | Asayiş Genel | Alaşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Caberkamara Mahallesinde dün gece 02.00 sıralarında E.L.D. (53) ve kardeşi M.D. (51) tarafından el yapımı patlayıcılarla izinsiz kazı yaptıkları sırada patlayıcılardan birinin M.D.’nin elinde patlaması sonucu M.D. ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.


Olay yerine gelen jandarma ekipleri E.L.D.’yi gözaltına alırken bölgede patlamamış halde 12 adet potasyum nitrattan hazırlanmış el yapımı patlayıcı bulundu.

Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı bomba imha uzmanlarının düzenek kurması ile 12 adet el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

İmha sırasında çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken, itfaiye ve ambulanslar da her türlü olumsuzluğa karşı hazır bulundu.

Definecilerin Hazırladığı El Yapımı Patlayıcılar Imha Edildi Definecilerin Hazırladığı El Yapımı Patlayıcılar Imha Edildi Definecilerin Hazırladığı El Yapımı Patlayıcılar Imha Edildi

İlgili haber Manisa'da İki Kardeşin Define Aradığı Alan Patladı: 1 Ağır Yaralı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Silahlı Saldırı: 1 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x