Manisa’da Dur İhtarına Uymayan Otobüs Kovalamaca Sonucu Yakalandı!

Manisa’nın Yunusemre İlçesinde polisin dur ihtarına uymadığı ve kovalamaca sonrası durdurulan bir seyahat firmasına ait yolcu otobüsünde kimliksiz Afganistan uyruklu göçmen yakalandı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
06 Aralık 2021 - 03:20
Manisa haber | Asayiş | Yunusemre haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay Manisa’nın Yunusemre İlçesinde polis uygulama noktasında meydana geldi.
Edinilen bilgilere göre, Yunusemre İlçesi Polis uygulama noktasında dur ihtarına uymayan yolcu otobüsünde kimliksiz ve biletsiz Afganistan uyruklu göçmen yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Aydından İstanbul’a giden yolcu otobüsü uygulama noktasında dur ihtarına uymadı.
Polis ve yolcu otobüsü arasında kovalamaca yaşandı.
Yaşanan kovalamamacada yolcu otobüsü Manisa Akhisar Karayolu üzerinde durduruldu.
Durdurulan yolcu otobüsünde yapılan kontrolde biletsiz ve kimliksiz Afganistan uyruklu göçmen yakalandı.
Yakalanan göçmen işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.
Otobüs sürücüsüne biletsiz ve kimliksiz yolcu taşımaktan cezai işlem uygulandı.

Haber: Manisa AA Serkan Özcan

Manisa’da Dur İhtarına Uymayan Otobüs Kovalamaca Sonucu Yakalandı! Manisa’da Dur İhtarına Uymayan Otobüs Kovalamaca Sonucu Yakalandı! Manisa’da Dur İhtarına Uymayan Otobüs Kovalamaca Sonucu Yakalandı!

0 0 votes
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Arac o gece uygulama noktasında cezai işlem uygulanarak gönderildi.. ardından içerisinde 45 yolcusu olan bir yolcu otobusunu henüz mesleğe yeni başlamış çocuk yaştaki polislerin sirenlerle makas atarak otobüsü durdurmaya çalışması.. biz nerede yaşıyoruz sorusunu akıllara getiriyor.. ya otobüs devrildi birkaç yolcu ölse bunun hesabını kim verecek ti.. yada kaptan öfkeyle polis aracına çarpsa ne olacaktı.. yazık çok yazık.. devletin üniformasıyla ego tatmin etmeye çalışan bu polislere ve onca olay varken onlarca polisin böyle bir eylemde bulunması hazin bir tablo

Arac uygulama noktasında afkan olduğu öğrenilen bir yolcu sebebi ile cezai işlem yapıldıktan sonra gönderildi.. İcerisinde 45yolcu olan Otobüs yola çıktıktan sonra ekipler tarafından sirenler eşliğinde sanki içerisinde canlı bomba varmış gibi durduruldu.. bu kadar polisin sadece sürücünün tavırlı bir şekilde kalkış yapmasına icerleyerek koca yolcu otobüsü nu kovalayarak sirenlerle durdurması nekadar elzemdir… Ya bu hengamede otobüs devrilse yaşanan can kaybının sorumlusu kim olacaktı.. yada kaptan öfkeyle polis otosuna çarpsa sonuç ne olurdu..yolcudan kimlik kontrolünün kaptanın görevi olduğunu söyleyen memur arkadaş.. bu görev sürücünün değil kolluk kuvvetleri nindir. Dip not..

İki Otomobilin Karıştığı Kazada Savrulan Otomobil Yön Tabelalarına Çarparak Durabildi!