Manisa’da Haşereyle Mücadele Hız Kazandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, zararlı haşerelere karşı rutin olarak sürdürdüğü mücadele çalışmalarına hız verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal, 17 ilçede, 51 araç ve 140 personel ile çalışmaların etkin bir şekilde yürütüldüğünü vurguladı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
12 Mayıs 2021 - 17:05
Manisa haber | Çevre

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden en önemli faktörlerinden biri olan haşere gruplarına karşı mücadele çalışmalarına hız verdi. Yaz aylarında gündeme gelse de ilaçlama çalışmasının yıl boyunca devam ettiğini dile getiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal, “Halk sağlığını tehdit edebilecek her konuyu önceliğimiz olarak alıyoruz.

Bu anlamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda yıl boyunca ekiplerimiz, bir yandan korona virüs salgına karşı dezenfekte çalışması yürütürken, bir yandan da haşerelere karşı etkin bir mücadele sergiledi. Öte yandan 17 ilçemizde, 51 araç ve 140 personel ile sürdürdüğümüz çalışmalarımıza havaların ısınmasıyla birlikte hız kesmeden devam ediyoruz.

Gündüz yürütülen larvasit, yeşil alan ve çöp konteyner uygulamalarına ek olarak her yaz, akşam saatlerinde sivrisinek uçkun mücadelesine yönelik sürdürdüğümüz açık alan (sokak) uygulamalarına da uygun hava şartlarının sağlanması ile başlanılacak olup, vatandaşlarımızın rahat bir yaz mevsimi geçirmesini hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Valiliği ‘Sıfır Atık’ Projesi Kapsamında Nisan Ayı Verilerini Açıkladı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x