Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi!

Manisa'da Gülnur Kocabaş'ı pompalı tüfekle öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Yusuf Akbulut'un yargılanmasına devam edildi. Maktülün babası Eyüp Kocabaş: "Sanık bütün savunmasını indirim almak üzerine yapıyor. Planladığı, her haliyle, mesajıyla belli olduğu halde baş sağlığı dileyebilecek kadar kendini küçültmüştür. Sırf indirim alabilmek için arkasından duacıyım diyebilmektedir"

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
06 Nisan 2021 - 13:54
Manisa haber | Asayiş

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

HABER SERKAN ÖZCAN:

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki elektronik malzeme üretilen fabrikada çalışan Gülnur Kocabaş, 28 Mayıs 2020 sabahı saat 06.00 sıralarında işe gitmek için Alaybey Mahallesi’ndeki evinden çıktı.

Manisa’da sokak ortasında genç kızı pompalı tüfekle öldürdü “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan dava açıldı

Kocabaş, 813 Sokak’a geldiğinde, arkasından ayrıldığı eski erkek arkadaşı Yusuf Akbulut seslendi. Sesin geldiği yöne dönen Kocabaş, Akbulut’un pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Akbulut’un peş peşe 3 el ateşlediği tüfekten çıkan saçmalar, genç kadının göğsüne isabet etti.

Gülnur Kocabaş olay yerinde hayatını kaybederken olayın ardından yakalanan Yusuf Akbulut hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan dava açıldı. Manisa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasında öldürülen Gülnur Kocabaş’ın babası Eyüp Kocabaş, kız kardeşi Neşe Kocabaş ve kadın derneklerinin temsilcileri katılırken sanık Yusuf Akbulut ise duruşmaya SEGBİS yöntemiyle katıldı. Duruşmada öldürülen Gülnur Kocabaş’ın iş yerindeki iki arkadaşı tanık olarak dinlendi. Ayrıca Gülnur Kocabaş’ın komşusu da davayla ilgili tanıklık yaptı.

Tanıklar ifade verdi

Tanıklardan Gülnur Kocabaş’ın mesai arkadaşı Arzu Koçanoğlu, sanığın çalıştıkları iş yerinde sürekli Gülnur Kocabaş’ı takip ederek, tehdit ettiğini, göz hapsinde tuttuğunu anlattı.

Gülnur Kocabaş’ın erkek arkadaşı olarak bildikleri sanıktan ayrılmak istediğini bildiklerini aktaran Koçanoğlu, mesai arkadaşları olarak Yusuf Akbulut’ın maktül üzerindeki baskılarına şahit oldukları için Gülnur Kocabaş’ı yalnız bırakmadıklarını, iş yerinde molalara, yemek aralarına birlikte gittiklerini, Gülnur Kocabaş’ı, sanıktan korumaya çalıştıklarını söyledi.

Koçanoğlu, sanığın Gülnur Kocabaş’a “Benimsin, seni kimseye bırakmam, gerekirse evinin önünde yatarım, mahallenden daire kiralarım” şeklinde göz dağı verdiğini öne sürdü.

Maktülün bir diğer mesai arkadaşı Merve Çandır da Yusuf Akbulut ile Gülnur Kocabaş’ın ayrıldığını bildiğini, buna rağmen sanığın, Gülnur’u sürekli takip ettiğini kaydetti.

“Arkadaşlarla dolaşacağız” diyerek arabayı aldı

Sanığın olayda kullandığı otomobilin sahibi İsmail Kaya da Yusuf Akbulut’un eniştesi olduğunu belirterek, sanığın “Arkadaşlarla dolaşacağız” diyerek olaydan bir gece önce otomobilini istediğini dile getirerek, “Aracı sık sık alır, ihtiyacı olduğunda gezer bazen işe aracımla giderdi.
Arabanın bagajında tüfek yoktu. Silahı kimden aldığını bilmiyorum. Bana Gülnur’u öldüreceğine dair bir şey söylemedi.” dedi.

Tanıklardan maktülün komşusu Uğur Akgün, cinayetten yaklaşık bir ay önce apartmanlarının önünden beyaz bir otomobilin defalarca geçtiğini, içindeki kişinin “Seviyorum” diye bağırdığını, daha sonra bu kişinin sanık Yusuf Akbulut olduğunu anladığını, olay günü de silah seslerini duyduğunu ancak herhangi bir tartışma ya da kadın çığlığı duymadığını dile getirdi.

“Çok pişmanım, acılı aileye başsağlığı diliyorum”

Gülnur Kocabaş ile 3 yıldır sevgili olduklarını ve kendisini aldattığı yönünde ifadeler veren Yusuf Akbulut, duruşmada çok pişman olduğunu söyledi. Sanık Yusuf Akbulut, “Pişmanım, acılı aileye başsağlığı diliyorum. Çok pişmanım” dedi. Tanıkların ve sanık Yusuf Akbulut’un dinlenmesinin ardından diğer tanıkların da dinlenebilmesi için dava 27 Nisan’a ertelendi.

Mahkeme başkanı, duruşmanın 27 Mayıs’a ertelenmesine karar verdi.

Duruşmanın ardından “Baş sağlığına” tepki

Duruşmanın ardından gazetecilere açıklama yapan baba Eyüp Kocabaş, kızını kaybetmenin acısını hala yaşadığını belirterek, “Sanık bütün savunmasını indirim almak üzerine yapıyor. Planladığı, her haliyle, mesajıyla belli olduğu halde baş sağlığı dileyebilecek kadar kendini küçültmüştür. Sırf indirim alabilmek için arkasından duacıyım diyebilmektedir.” dedi.

“Bize başsağlığı dilemesi bizi daha da üzdü”

Davada sanık Yusuf Akbulut’un Kocabaş ailesine başsağlığı dilemesi acılı aileyi derinden üzdü. Baba Kocabaş, “Bize başsağlığı dilemesi bizi daha da üzdü. Bir insanın evladını öldürüp sonra başsağlığı dilemek kadar acı bir şey yok. O sadece benim kızımı öldürmedi, bizi de vurdu. 313 gündür biz yaralı bir haldeyiz. Benim çocuğum artık nefes almıyor ama o hala yaşayabiliyor. İndirim alabilmek için de her türlü iftirayı atabiliyor, konuşabiliyor. Ama karşısında ‘sen yalan söylüyorsun’ diyebilecek bir Gülnur yok. O yüzden rastgele ifade verebiliyor. İstediği iftirayı atabiliyor. Karşısında sen yalan söylüyorsun diyebilecek bir Gülnur yok” dedi.

“Hala ona iftira atmaya, yalan söylemeye devam ediyor”

Sanık Yusuf Akbulut’un ifadelerine tepki gösteren kız kardeş Neşe Kocabaş, “Kazayla vurduğunu söylüyor, Gülnur’un hakaret ettiğini söylüyor. Ama ben kardeşimi bildiğim için Gülnur sokak ortasında tartışacak, birine bağıracak konumda değil. Zaten ona fırsat bile vermemiş, direk gelir gelmez vurmuş. Hala ona iftira atmaya, yalan söylemeye devam ediyor. Vurdum ben yatayım demiyor. Hala çıkabilme umudu var. Benim kardeşim toprağın altında konuşamıyor.

Sanığın kardeşine yönelik çok sayıda tehdit ve hakaretine şahit olduğunu, olay gününe kadar olan bir aylık dönemde sanığın baskılarının arttığını, “Benim olacaksın. benimle olmazsan sana zarar veririm, kendime zarar veririm” diye tehdit ettiğini, bu nedenle kardeşinin işe gideceği servis durağına yalnız yürüyemiyordu.

Hele o son gün ben engel olamadığım için ben kendimi suçluyorum. Uyanamadığım için kendimi suçluyorum. Uyansam belki böyle olmazdı. Akşamları servise ben götürüyordum, bir şey olmasın diye hep ben götürdüm. Hala yalan söyleyip kardeşimi yattığı yerde rahatsız ediyor. Bari orada huzurlu bıraksın” ifadelerini kullandı.

İddianamede sanık hakkında planlayarak ve tasarlayarak kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi! Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi! Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi! Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi!

Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi! Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi! Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi! Manisa’da Kızlarını Pompalı Tüfekle Öldürdüğü Aileye Mahkemede Başsağlığı Diledi!

İlgili haber Manisa'da Sokak Ortasında Eski Sevgilisi Tarafından Öldürülen Genç Kızın Cinayet Davası Başladı!

İlgili haber Manisa'da 22 Yaşında Genç Kadın Öldürüldü!

İlgili haber Manisa'da Öldürülen Genç Kadının Cenazesine 6 Kişi Katıldı!

Son güncelleme tarihi : 6 Nisan 2021 15:55

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da İki Otomobil Çarpıştı: 5 Kişi Yaralandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x