Manisa’da Maganda Kurşunu Parkta Oynayan 6 Yaşındaki Çocuğun Başına İsabet Etti!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir parkta anneannesi ile oyun oynarken başına yorgun kurşun isabet eden 6 yaşındaki Eymen Dikilitaş ’Başım dönüyor’ diyerek bir anda yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan minik çocuğun başına yorgun kurşun isabet ettiği ve sabah ameliyatla alınacağı öğrenildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
07 Nisan 2021 - 01:48
Manisa haber | Asayiş Genel | Alaşehir haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 6 yaşındaki Eymen Dikiltaş’ın başına yorgun kurşun saplandı.

’Başım dönüyor’ diyerek biranda kanlar içinde kaldı

Olay, 6 Nisan günü saat 18.00 sıralarında Beşeylül Mahallesi Üçgen Park’ta meydana geldi. Anneannesi Leyla Karazeybek ile birlikte parkta oyun oynayan Eymen Dikilitaş, ’Başım dönüyor’ diyerek biranda kanlar içinde kaldı. Torununun başından kan geldiğini gören çaresiz kadın panik halinde çığlık atmaya başlayınca yardıma çevredeki esnaflar koştu.

Minik Eymen’in başında kurşun tespit edildi

Komşu esnaflar ve anneanne minik Eymen’in marangozluk yapan babası Mehmet Dikilitaş’ı arayarak durumdan haberdar etti. Hemen parka gelen Baba Mehmet Dikilitaş çocuğunu alarak ilçedeki özel bir hastaneye götürdü. Çekilen filmde minik Eymen’in başında kurşun tespit edildi. Hastaneye yatırılan Eymen’in, bu sabah ameliyata alınacağı ve kafasının deri altına isabet eden merminin çıkartılacağı öğrenildi.

“Bir anda pat diye ses geldi”

Olayın şokunu üzerinden atamayan anneanne Leyla Karazeybek, “Çocuk yanımda oynuyordu. Mesafemiz yakındı. Bir anda pat diye bir ses duydum. Senin hemen ardından çocuk ’Anneanne başım dönüyor’ dedi. Kafasını elledim kafasından kan geliyordu. Hemen yanımda parkın yanındaki dükkanın sahipleri oturuyormuş ’Bana yardım edin’ dedim. Onar da dükkana geçelim dediler. Dükkana geçtik öce annesini sonra da babasını aradım.

Ne olduğunu bir anda fark edemedim. Bir anda pat diye ses geldi. Şişe kapağının açılma sesi mi başka bir şey mi hiç anlamadık. Annesini ve babasını arayarak hastaneye geldik. Film çekildi. Kandan dolayı kafasında şişlik olabilir dediler. Oradan eve gittik. Eve gittiğimiz gibi telefon çaldı çocuğun kafasında mermi olabilir dediler. Geri geldiğimiz gibi yeniden film çektiler. Mermi olduğu anlaşıldı.” dedi.

Minik Eymen’in başına yorgun kurşun isabet etti

Baba Mehmet Dikilitaş, “Akşam üstü saat 18.00 sıralarında kaynanam çocukları parka götürmüş. Herhangi bir vatandaş silahla ateş etmiş. O yorgun mermi de benim oğlumun başına isabet etmiş. Olay yerine gittim. Oğlumu hastaneye getirdim. Bunları yapan kimse ortaya çıksın, hak adalet yerini bulsun.” dedi.

Minik Eymen’in başına yorgun kurşun isabet ettiğini tespit eden Dr. Cahit İşler, “Hasta bize başında kanama şikayetiyle geldi. Başında yara ve hafif şişlik tespit ettik. Film çektirdik filmde kurşun olduğunu tespit ettik. Tedavi amaçlı beyin cerrahı servisine yatırdık, yarın ameliyat olacak.” diye konuştu.

Polis ise bölgedeki kamera kayıtlarını inceleme altına alarak olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

0 0 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber Manisa'da Maganda Kurşunu Parkta Oynayan 6 Yaşındaki Çocuğun Başına İsabet Ett… […]

Manisa’da 2’nci Kat Balkonundan Düşen Genç Kadın Ağır Yaralandı!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x