Manisa’da Mahalle Okullarında Görevli Öğretmenlere Covid-19 Aşısı Yapılıyor…

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Covid-19 aşılama çalışmaları kapsamında bugün itibari ile başlanan mahalle okullarındaki görevli öğretmenlerin aşılamasına, Manisa'da da başladı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
01 Mart 2021 - 18:36
Manisa haber | Eğitim Gündem Sağlık | Kula haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

“Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi” kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan liste Sağlık Bakanlığı’na gönderildi.

Bu kapsamda, ülke genelinde 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime geçen kırsal mahalle okullarındaki öğretmenlere Korona virüs aşısı uygulanmaya başlandı. Manisa’nın Kula İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki filyasyon ekipleri tarafından mahalle okullarında görev yapan öğretmenlere aşılama çalışmaları başladı.

Mahalle okullarıyla aynı tarihte yüz yüze eğitime başlayan anaokullarındaki öğretmenlerin de aşılanacağı bildirildi. Normalleşme süreci kapsamında, ilkokullar ile 8’inci ve 12’nci sınıflarda 1 Mart Pazartesi yüz yüze eğitime başlanacağı için aşılamaya buralarda görev yapan öğretmenlerle devam edileceği açıklandı.

Belirlenen aşı takvimine göre aşılama çalışmalarının devam ettiğini belirten Kula İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aybüke Aslı Ayyıldız, mahalle okullarındaki öğretmenlerin aşılama çalışmalarının başladığını belirtti. Belirlenen kriterlere göre aşılama çalışmalarının devam edeceğini de sözlerine ekleyen Ayyıldız, aşı yaptırma hakkına sahip vatandaşların randevularını alarak aile hekimlerine ya da devlet hastanesine başvuru yapabileceğini belirtti.

0 0 vote
Haberi Puanla
1 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Ne çirkin bir fotoğraf olmuş.Yayından kaldırılsın bence

Manisa’da Genelevi Soyan 2 Kişiden 1’i Tutuklandı!
1
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x