Manisa’da Ölü Bulunan 4 Gencin Kriminal Raporu Gerçeği Ortaya Çıkarttı!

Jandarma Kriminal Laboratuvar Amirliği’nce hazırlanan uzmanlık raporunda Manisa’nın Ahmetli ilçesinde yan yana cansız bedenleri bulunan 4 gencin ölümündeki sır perdesi kalktı. Raporda gençlerden birinin uyuşturucudan diğer 3’ünün ise tüfekle intihar ettikleri açıklanırken, raporun ardından soruşturmayı yürüten Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortada bir suç ve suçlu bulunmadığı için 4 gencin ölümüyle ilgili ’kovuşturmaya’ yer olmadığına karar verdi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
19 Mayıs 2021 - 17:37
Manisa haber | Asayiş | Ahmetli haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde 31 Ocak günü yaşanan feci olayda yan yana cesetleri bulunan 4 gençle ilgili kriminal rapor Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştı.

4 gencin ölümündeki sır perdesi kalktı

Jandarma Kriminal Laboratuvar Amirliği’nce hazırlanan uzmanlık raporunda gençlerden Ümit Zangal’ın (20) kullandığı uyuşturucu maddeden hayatını kaybettiği, Muharrem Zengin (22), Serkan Zangal (23) ve Neşet Dalgın’ın (24) ise av tüfeğiyle intihar ettikleri açıklandı. 4 gencin ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı da ortada bir suç ve suçlu bulunmadığı belirtilen raporun ardında ’kovuşturmaya’ yer olmadığına karar verdi.

3 gençten alınan svaplarda atış artıklarının bulunduğu tespit edildi

Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda olay yerinde bulunan 4 adet 12 kalibre av fişeği kartuşunun olay yerinde bulunan kırma av tüfeğinden atıldığı, Muharrem Zengin, Serkan Zangal ve Neşet Dalgın’ın sağ el, sol el, yüz ve elbise üzerinden alınan svaplarda atış artıklarının bulunduğu tespit edildi. Raporda ayrıca olayda hayatını kaybeden Ümit Zangal ile olay yerinin ilk görgü tanığı olan Deniz Cüvelek’e ait svaplarda ise atış artığı bulunmadığı belirtildi.

Hazırlanan raporda, olayda kullanılan tek kırma tüfek ile olay yerinde bulunan 45 ADB 481 plakalı araçta ise başka birine ait parmak izinin tespit edilmediğine de dikkat çekildi. Cinayet şüphesi üzerine yapılan DNA incelemesinde ise 4 gencin de alınan tırnak arası örneklerinde İzmir Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan incelemede herhangi bir ikinci kişiye ait DNA profiline rastlanmadığı kaydedildi.

3 gencin ölmeden kısa süre önce çektikleri ’veda’ videosu ortaya çıkmıştı

Olayda hayatını kaybeden gençlerden Serkan Zangal Muharrem Zengin ve Neşet Dalgın’ın ise ölmeden kısa süre önce çektikleri ’veda’ videosu ortaya çıkmıştı.

Raporda, Ümit Zangal’ın uyuşturucu madde kullanması sonucu yaşamanı yitirdiği açıklandı

Olayda ilk hayatını kaybettiği tespit edilen Ümit Zangal’ın kanında ve idrarında farklı etken maddeler içeren uyuşturucu ve uyarıcı maddeler tespit edildiği ancak bu maddelerin kandaki düzeylerinin tek başlarına öldürücü dozda olmadığı, birbirleriyle etkileşimlerine bağlı olarak solunum baskılanması, kalpte ritm bozukluğu, akciğer ödemi gibi bazı olumsuz yan etkiler nedeniyle ölümün tıbben mümkün olduğu otopsi raporunda kaydedildi.

Raporda, Ümit Zangal’ın uyuşturucu madde kullanması sonucu yaşamanı yitirdiği, Serkan Zangal, Muharrem Zengin ile Neşet Dalgın’ın silahla intihar ettiklerinin değerlendirildiği belirtilerek, bu nedenle soruşturma yapmayı gerektirecek bir suç şüphesi ve suçlu bulunmadığı kaydedildi. Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı, raporun ardından 4 gencin ölümüyle ilgili devam eden soruşturmada ’kovuşturmaya yer’ olmadığına karar verdi.

Manisa’da 4 Gencin ölümündeki Sır Perdesi Kalktı

İlgili haber Manisa'da Öldürülen Gençlerin Olay Yerinde Jandarma Yeni Deliller Aradı!

İlgili haber Manisa'da 4 Gencin Ölümü İntihar mı Cinayet mi?

İlgili haber Manisa'da Ölen 4 Gencin Çekti Veda Videosu Ortaya Çıktı!

İlgili haber Manisa'da 4 Gencin Ölümüyle İlgili Deliller Kriminal Daire Başkanlığına Gönderdi!

İlgili haber Manisa'da 4 Gencin Ölü Bulunmasındaki Sır Perdesi Aralandı!

İlgili haber Manisa'da Cinayete Kurban Giden 4 Genç Toprağa Verildi!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da İki Grup Arasındaki Kavgada Silahlar Konuştu: 1 Yaralı, 2 Gözaltı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x