Manisa’da Üç Ayların Başlamasıyla Dilenciler İstismara Başladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, üç ayların başlangıcı ile birlikte yeniden sayıları artan dilencilere yönelik uygulamalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle çocukları kullanan ve çoğunlukla şehir dışından gelen duygu istismarcılarına vatandaşların ödün vermemesini isteyen Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, bu tür istismarcılara yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
22 Şubat 2021 - 17:34
Manisa haber | Asayiş Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin çeşitli noktalarında dilenmek suretiyle vatandaşlardan para isteyen istismarcılara göz açtırmıyor.

Üç ayların başlaması ile birlikte Büyükşehir Zabıta ekipleri, şehir merkezinde vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını istismar etme yoluyla para kazanmaya çalışan dilencilere yönelik uygulama gerçekleştirdi.

Şehrin çeşitli noktalarında bulunan dilenciler, haklarında işlem yapılmak üzere Zabıta Dairesi Başkanlığına götürülürken, topladıkları paralara da, kamu adına el konuldu.

Büyükşehir Zabıtası olarak vatandaşların huzuru için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, Manisalılardan bu tür istismarcılara fırsat vermemeleri çağrısında bulundu.

Duman, çocukların tek başına ışıklara ve kavşaklara salınarak, başlarında ebeveynleri olmadan dilendirildiklerine de dikkat çekerek, bu durumun toplum vicdanını sızlattığını ve suç olduğunu vurguladı.

Manisa’da Üç Ayların Başlamasıyla Dilenciler İ Manisa’da Üç Ayların Başlamasıyla Dilenciler İ Manisa’da Üç Ayların Başlamasıyla Dilenciler İ Manisa’da Üç Ayların Başlamasıyla Dilenciler İ Manisa’da Üç Ayların Başlamasıyla Dilenciler İ Manisa’da Üç Ayların Başlamasıyla Dilenciler İ

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sosyal Medyadan Görüp Öğrendi: Taleplere Yetişemez Oldu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x