Manisa’da Üreticiler 768 Bin Lira Değerinde 64 Ton Kuru Üzümünü Dolandırıcılara Kaptırdı!

Manisa’nın Salihli ilçesinde kendilerini tüccar olarak tanıtıp 7 çiftçiden 64 ton kuru üzüm alıp kayıplara karıştığı iddia edilen şüphelilerden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
22 Eylül 2021 - 23:12
Manisa haber | Asayiş Tarım-Çiftçi | Salihli haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

İddiaya göre, Manisa’nın Salihli ilçesinde H.H.K. (34) ve F.Ü. (32) adlı şüpheliler kendilerini tüccar olarak tanıtıp Taytan ve Yenipazar Mahallelerindeki 7 üzüm üreticisinden 768 bin lira değerinde 64 ton kuru üzümü almak için anlaştı.

Şüpheliler, iddiaya göre üreticilere kuru üzümlerinin karşılığı olan bedelleri Elektronik Fon Transferi (EFT) ile gönderdiklerini, paraların ise ertesi gün hesaplarına geçeceğini belirterek kuru üzümleri kamyonlara yükleyip mahalleden ayrıldı.

Üzüm paralarının hesaplarına geçmediğini gören üreticiler durumu jandarmaya bildirdi.

Jandarma ekiplerinin çalışması sonucu şüphelilerden F.Ü., 3 bin 260 kilogram kuru üzümle yakalandı.

Ele geçirilen üzümler ise sahiplerine teslim edildi.

Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen F.Ü. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şüpheli H.H.K.’nin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Vatandaşa Beddua Eden 2 Din görevlisi Açığa Alındı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x