Manisa’da Yağan Kar Üreticilerin Yüzünü Güldürdü!

Kurak geçen bir yılın ardından Manisa’nın yüksek kesimlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı üreticilerin yüzünü güldürdü.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Selendi ilçesinin yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı etkili olmaya devam ediyor.

Selendi’nin yüksek kesimleri olan Yağcı, Hacılar, Çıkrıkçı, Tavak, Pınarlar, Kınık ve Mıdıklı gibi yüksek mahalleler güne kar yağışı ile başlarken kısa sürede her yer karla kaplandı.

Kar yağışının etkili olmaya devam ettiği öğrenilirken, yetkililer herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için köy yollarında teyakkuz halinde bulunuyor.

Selendi’nin Kınık Mahallesi’nde yaşayan 81 yaşındaki üretici Mehmet Hamdi Selvi, “Şükür Mevla’ya. Allah bolluk veriyor, yağmur veriyor, kar veriyor, bolluk veriyor.

Binlerce şükürler olsun. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İnşallah bolluk olur biz de huzura kavuşuruz” diyerek kar yağışının yaşanan kuraklık ve susuzluğa çare olmasını temenni etti.

Kar Yağışı Yüzleri Güldürdü

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Spil Dağı’nda Kar Nedeniyle Mahsur Kalan Gençler Kurtarıldı!