Manisa’daki Şiddetli Yağmur ve Dolu Üzüm Bağlarına Zarar Verdi!

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde dün akşamüzeri başlayan şiddetli yağmur ve dolu dünyaca ünlü çekirdeksiz Sultani üzüm bağlarında zarara yol açtı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
26 Temmuz 2021 - 18:35
Manisa haber | Çevre Ekonomi | Sarıgöl haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki üzüm üreticileri yaşanan fırtına, yağmur ve yer yer dolu yağışları sonrasında üzüm bağlarına gittiklerinde bağların zarar görmesi üzerine büyük bir üzüntü yaşadı.

Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Akar ve ekipleri, İlçe Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ve Manisa İl TARSİM Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu zarar gören üzüm bağlarında zarar tespit çalışmalarına başladı.

’Üreticilerimiz sigortaya müracaat etsin’

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, ilçenin Sığırtmaçlı, Çavuşlar, Çimentepe, Tırazlar ve Çanakçı Mahallelerindeki bağlarda zararın daha yoğun olduğunu belirterek, “Bağlarda doludan zarar var. Fırtına nedeniyle örtüler parçalanmış ve direkler yatmış, zarar belirleme çalışmaları devam etmekte. Üreticilerimiz TARSİM’e müracaat ederek zarar tespitlerini hemen yapsınlar” dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de zarar belirleme çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Üzüm Bağları Dolu Ve Fırtınadan Zarar Gördü Üzüm Bağları Dolu Ve Fırtınadan Zarar Gördü Üzüm Bağları Dolu Ve Fırtınadan Zarar Gördü Üzüm Bağları Dolu Ve Fırtınadan Zarar Gördü Üzüm Bağları Dolu Ve Fırtınadan Zarar Gördü Üzüm Bağları Dolu Ve Fırtınadan Zarar Gördü

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’nın İki İlçesinde Meydana Gelen Kazalarda Biri Çocuk 4 Kişi Yaralandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x