Manisalı Çiftçi Ata Tohumlarından Devasa Büyüklükte Acur Yetiştirdi!

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bir çiftçi sulama imkanı bulunmayan tarlasında mevsim şartlarının kuraklığına rağmen boyu 100 santimetreye ulaşan acur yetiştirdi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesine bağlı Emcelli Mahallesi’nde yaşayan çiftçi Mehmet Hasırcı, eşi Naime Hasırcı ile birlikte Sarımsak Çukuru mevkisinde bulunan tarlasında ata tohumundan acur yetiştirmeye karar verdi.

Sulama imkanı bulunmayan tarlada mevsim şartlarının kurak geçmesine rağmen boyları 75 ile 100 santimetre arasında değişen acur yetiştirmeyi başardı.

Dedelerinden kalma atalık tohumlarla tarım yaptıklarını söyleyen çiftçi Mehmet Hasırcı, “Her yıl yetiştirdiğimiz ürünlerden gelecek yıl için tohum alırız. Başka tohum kullanmayız. Tarım ilacı kullanmadık. Bu yıl kurak geçti.

Zaten, tarlamız kırsal alanda sulama imkanımız da yok. Şükürler olsun devasa acurlarımız oldu. Karpuz ve kavunlarımızda ata tohumundan çok lezzetli oldular” dedi.

Hasırcı, devasa acurların tanesinin yaklaşık 10 kilograma kadar ulaştığını söyledi.

Manisalı Çiftçi Ata Tohumlarından Devasa Büyüklükte Acur Yetiştirdi! Manisalı Çiftçi Ata Tohumlarından Devasa Büyüklükte Acur Yetiştirdi!

Son güncelleme tarihi : 13 Eylül 2021 12:36

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Vatandaşların Ucuza Alışveriş Yapmaları İçin Halk Market Açılacak!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x