Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor…

Manisa'nın Soma ilçesinde fırıncılık yapan Tuncay Sağlam, işletmesinde kalan bayat ekmekleri 3 yıldır barınaktaki hayvanlar için ayırıyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
26 Şubat 2021 - 15:42
Manisa haber | Çevre Genel Politika | Soma haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Soma ilçesi Turgutalp Mahallesi’nde yaşayan ve çevresinde hayvanseverliğiyle tanınan Sağlam, babasının vefatının ardından devraldığı ve eşiyle işlettiği fırınında sevimli dostlarını unutmadı.

Barınağa götürdüğü bayat ekmekleri denemek için hayvanlara verdi

Yaklaşık 3 yıl önce Soma Belediyesi Sokak Hayvanları Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Ünitesini ziyaret eden Sağlam, yanında götürdüğü bayat ekmekleri denemek için hayvanlara verdi.

Barınak yetkililerinin hayvanların ekmekleri sevdiğini belirtmesi üzerine bunu düzenli hale getiren Sağlam, her gün tüketilmeyen ekmek ve unlu mamulleri barınağa götürmeye başladı.

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup’un teşekkür belgesiyle ödüllendirdi

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup’un teşekkür belgesiyle ödüllendirdiği Sağlam, bayat ekmeklerin mesleğinde önemli bir sorun olduğunu, ülke genelinde her gün tonlarca ekmeğin çöpe gittiğini ve bu durumun kendisini üzdüğünü ifade etti.

Fırınındaki bayat ekmek sorununa hayvan barınağı ile çözüm bulduğunu, bu sayede çok sevdiği hayvanları mutlu ettiğini düşündüğünü anlatan Sağlam, “Bir nevi barınaktaki sevimli dostlarımızın ekmek sponsoru olduk.” dedi.

“Bu mutluluğun tarifi yok”

Barınaktaki köpeklerin eşini ve kendisini tanıdığını dile getiren Sağlam, “Biz içeri girdiğimizde köpeklerde bir hareketlenme başlıyor. Hepsi bize doğru koşuyor, çitlerin üzerine çıkmaya çalışıyorlar. Bu mutluluğun tarifi yok. 3 yıldır düzenli bir şekilde ekmek götürüyoruz. Çöpe gideceğine buradaki hayvanlar nasiplensin.”

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup da Tuncay Sağlam’ın davranışının diğer esnafa da örnek olmasını dilediğini belirtti.

Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor… Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor… Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor… Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor… Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor… Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor… Manisalı Fırıncı 3 Yıldır Bayat Ekmekleri Hayvan Barınağına Veriyor…

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da 59 Yaşındaki Adam Kedini İple Asarak İntihar Etti!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x