Manisalı Öğrenciler Kendi Enerjisini Üreten 3 Boyutlu Evler Tasarladı

Manisa Fen Lisesi öğrencileri, eTwinning Projesi kapsamında küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla 3 boyutlu "Doğa Dostu Evler" tasarladı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
03 Mayıs 2021 - 17:28
Manisa haber | Çevre Eğitim

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Projeyle küresel ısınmaya karşı farkındalık oluşturmak amacıyla kamu spotları, bültenler, e-dergi, sanal sergi ve kodlama çalışmaları gibi farklı etkinlikler yapan 9. sınıf öğrencileri, diktikleri fidanlarla da geleceğe nefes olup, geri dönüşüm çalışmalarında hazırladıkları ürünleri derslerinde ve günlük hayatlarında kullanıyor.

Öğrencilerin kendi tasarımı olan “Doğa Dostu Evler”in projenin ana teması olduğunu belirten Danışman Aslı Başarı, 3 boyutlu olarak, bilgisayar ortamında tasarlanan evlerin, doğal kaynakları kullanarak kendi enerjisini üretmesinin yanı sıra elektrik ve su gibi kaynakları da en verimli şekilde kullandığını vurguladı.

Başarı, eTwinning projesiyle küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda toplum duyarlılığını ve bilinç düzeyini arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

Küresel ısınmada temel faktörün insan etkisi olduğunu vurgulayan Başarı, öğrencilerinin büyük bir hevesle başarılı çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Manisa Fen Lisesi Müdürü Hüseyin Kırtaş da projenin salgın sürecinin tüm zorluklarına rağmen çevrim içi ve yüz yüze çalışmalarla özveri ile yürütüldüğüne dikkati çekti.

Manisalı Öğrenciler Kendi Enerjisini Üreten 3 Boyutlu Evler Tasarladı Manisalı Öğrenciler Kendi Enerjisini Üreten 3 Boyutlu Evler Tasarladı Manisalı Öğrenciler Kendi Enerjisini Üreten 3 Boyutlu Evler Tasarladı

3 2 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Valiliği Açıkladı: Çaycı Esnafa Pandemide 5 Bin 100 Lira Ödendi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x