Manisa’nın İlçeleri İçin Meteorolojiden Yoğun Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’nın kuzeyindeki Soma, Kırkağaç, Akhisar, Gördes ve Demirci ilçeleri için yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
12 Şubat 2021 - 17:01
Manisa haber | Genel Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Manisa’nın kuzey ilçelerinde Soma, Kırkağaç, Akhisar, Gördes, Demirci yarın (13.02.2021 Cumartesi) akşam saatlerinden sonra başlayacak olan kar yağışının zamanla kuvvetli yer yer yoğun kar (10-20, yüksek kesimlerde 20-30 santimetre) şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Kuzeydoğudan kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa) ile birlikte kar yağışının zaman zaman tipi şeklinde olması beklenmektedir. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadelerine yer verildi.

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile Muğla çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Muğla çevrelerinde gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C15°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C14°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, kuzey ilçelerinde Soma, Kırkağaç, Akhisar, Gördes, Demirci’nin Cumartesi günü akşam saatlerinden sonra başlayacak olan kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden Manisa’nın Kuzey Ilçeleri Için Kar Uyarısı
Meteorolojiden Manisa’nın Kuzey Ilçeleri Için Kar Uyarısı
Meteorolojiden Manisa’nın Kuzey Ilçeleri Için Kar Uyarısı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Otomobil Sulama Kanalına Uçtu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x