Manisa’nın İlçelerinde Saatler 09.05’i Gösterdiğinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu!

Manisa’nın ilçelerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yılı dolayısıyla anma törenleri düzenlendi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
10 Kasım 2021 - 13:44
Manisa haber | Genel Gündem | Alaşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yılı dolayısıyla Manisa’nın Sarıgöl, Alaşehir, Kula ve Selendi ilçelerinde törenler düzenlendi.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Sarıgöl’de Hükümet Konağı önünde tören yapıldı

Sarıgöl’de Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Bayrakların yarıya indirilmesiyle birlikte İstiklal Marşı’nın okunduğu tören daha sonra sona erdi.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

İşçiler üzüm bağında saygı duruşunda bulundu

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gerçekleştirilen törende Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda protokol tarafından çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreni sonrasında sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu. Öte yandan Alaşehirli üzüm işçileri bağda üzüm kestikleri sırada saatler 09.05’i gösterince işlerini bırakarak hep birlikte saygı duruşunda bulundu.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Selendi ilçesinde 09.05’te ilçede 2 dakikalığına hayat durdu

Manisa’nın Selendi ilçesinde düzenlenen törende çelenklerin sunulması sonrası 09.05’te ilçede 2 dakikalığına hayat durdu. Bayrakların yarıya indirilmesi sonrası okunan İstiklal Marşı’nın ardından tören sona erdi.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Kula ilçesinde saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat adeta durdu

Kula ilçesindeki tören, Şehit Ömer Halisdemir ve Yunus Emre Kent Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat adeta durdu ve tüm vatandaşlar 2 dakikalık saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudu.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Çelenk sunma töreninin ardından program, Covid-19 tedbirleri kapsamında Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle devam etti.

Oratoryo, halk oyunu ve türkülerin söylenmesinin ardından Atatürk konulu kompozisyon, resim, ve şiir kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kula Kaymakamı Kemal Duru kapanış konuşmasında, “Her 10 Kasım’da milletimizin içini bir hüzün kaplıyor. Nasıl kaplamasın ki? Bizlere bu cennet vatanı hediye etti. Vizyonuyla muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartmayı gündemde tutan ve onun için çalışan büyük bir liderdi.” diye konuştu.

Programa katılan protokol üyeleri yarışmada dereceye giren resimleri inceledi.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Demirci’de Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezinde program düzenlendi

Demirci’de Atatürk anıtına çelenk sunumunun yapılmasının ardından Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezinde program düzenlendi.

Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, kurum amirleri, öğretmenler ve vatandaşların katıldığı programda öğrenciler tarafından şiirler okundu, Atatürk Oratoryosu ve Bir Ömrün Hikayesi isimli gösteriler sergilendi.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Anma töreni Turgutlu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlendi

Turgutlu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlenen anma törenine, Kaymakam Ali Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer, Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Saat 09:05’te sirenlerin çalmasıyla ilçenin en işlek noktalarında vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Sürücüler araçlarından inerek saygı duruşuna katıldı.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Saruhanlı’da zeytin hasadı 09.05’te durdu

Saruhanlı ilçesinde bahçede zeytin hasadı yapan işçiler, saat 09.05’te işlerine ara verip, saygı duruşunda bulundu.

İşçiler, Atatürk’ü anmak için tören alanına gitmeye gerek olmadığını savunarak, “Atatürk, her yerde her zaman anılabilir. Çünkü Atatürk’ü kalbimizde yaşatıyoruz.” dedi.

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Manisa Ilçelerinde Hayat 2 Dakikalığına Durdu

İlgili haber Manisa, aramızdan ayrılışının 83. yılında Atamızı böyle andı.

İlgili haber 10 Kasım Sabahı 09.05’teki Meydana Gelen Deprem Sosyal Medyada Gündem Yarattı!

Son güncelleme tarihi : 10 Kasım 2021 14:18

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Hafif Ticari Araç Eczaneye Çarptı: O Anlar Kameraya Yansıdı!