Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu!

Manisa'da soğuk havanın etkisini artırmasıyla beraber, yüksek rakımlı ilçeler ve kırsal kesimlere kar yağışı etkili olmaya başladı. Demirci İlçe merkezi ve yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yer yer 40 cm'yi buldu. Soma'nın ise yüksek kesimlerinde bulunan maden sahalarında da kar yağışı etkili oldu.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’nın Demirci İlçesi kent genelinde yağan kar sonrası belediye ekipleri, yolları açık tutabilmek için 3 greyder, 3 tuzlama aracı ve 20 personelle çalışma yürütüyor.

Karayolları ekipleri de Demirci ile Simav arasında geçişi sağlayan ve tipi nedeniyle kapanan 1470 rakımlı Akçakertik Geçidi’ni ulaşıma açtı.

Demirci’de kar kalınlığı yüksek kesimlerde 40 santimetreyi aşarken, ilçe merkezinde 20 santimetreye ulaştı.

Yağış nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana gelirken, güne beyaz örtüyle uyanan çocuklar kar sevinci yaşadı.

Soma’da ise yüksek kesimler ve maden sahaları beyaza büründü.

Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu! Manisa’nın İlçesinde Kar Kalınlığı 40 Cm’yi Buldu!

Son güncelleme tarihi : 15 Ocak 2021 12:34

2 1 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Spil Dağı Yolunda Korkutan Kaza! Ağaç Olmasaydı…
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x