MANULAŞ’tan Kadın Halk Otobüsü Sürücüsünün İşten Çıkartılmasıyla İlgili Açıklama!

Manisa Ulaşım Hizmetleri Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (MANULAŞ), eski personeli Fatma Güngör’ün, işten çıkarılmasıyla ilgili kimi basın organları aracılığıyla oluşturulan yanlış algıya yönelik açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, söz konusu personelin halk otobüsünü kullandığı esnada, trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi nedeniyle kazaya sebebiyet verdiği ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşın yararlanmasına neden olduğu için iş akdine son verildiğine dikkat çekildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
13 Nisan 2021 - 18:15
Manisa haber | Gündem Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

MANULAŞ, eski personeli Fatma Güngör’ün, işten çıkarılmasıyla ilgili bazı basın organlarında yer alan haberlere yönelik açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada kamuyounda oluşan yanlış intibayı ortadan kaldırmak amacıyla söz konusu bilgilendirmenin yapılmasının zaruretinin oluştuğu belirtilerek, “Kamuoyu bilmelidir ki; söz konusu personel, içinde vatandaşlarımızın olduğu halk otobüsünü kullandığı esnada tüm trafik kurallarını ve yolcuların güvenliğini hiçe sayarak, cep telefonu ile ilgilenmesi neticesinde kazaya sebebiyet vermiş ve halk otobüsünde yolculuk yapan bir vatandaşımızın yaralanmasına neden olmuştur.

Fatma Güngör’ün iş akdi, Karayolları Trafik Kanununa ve İş Kanununa aykırı davranışı nedeni ile İş Kanunumuzun 25. Maddesinde yer alan; “ İşçinin kendi isteği veya savsaması yüzünden işin güvenliğini tehlikeye düşürmesi, iş yerinin malı olan veya malı olmayıp da eli altında bulunan makineleri, tesisatı veya başka eşya ve maddeleri otuz günlük ücretinin tutarıyla ödeyemeyecek derecede hasara ve kayba uğratması.” hükmü gereğince feshedilmiştir.

Manisa’mızın toplu taşıma hizmetlerini organize eden şirketimiz personelinin, Karayolları Trafik Kanununa, İş Kanununa ve şirketimizin emir ve talimatlarına aykırı davranarak yolcuların, vatandaşların güvenliğini tehlikeye atan bir personelini işte tutması mümkün olmayıp, söz konusu eylemi yapan personelin kimliği ya da cinsiyetine bakılamayacağı kamuoyunun malumudur.

Haberlerde sanki personelimizin cinsiyetinden kaynaklı işlem yapıldığı intibası oluşturulmaya çalışılmasından dolayı şirketimiz oldukça rahatsız olup, işbu açıklamanın yapılmasını gerekli görülmüştür. Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur” ifadelerinde bulunuldu.

İlgili haber Manisa'nın Tek Kadın Kalk Otobüsü Şoförü Tazminatsız İşten Çıkartıldı!

2 1 vote
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Otobüslerde kamera mevcut değilmi. Görüntüleri yayınlayın doğruluğunu görelim. Hay Allah işe bak. O kamera arizalimiydi?

[…] İlgili haber MANULAŞ'tan Kadın Halk Otobüsü Sürücüsünün İşten Çıkartılmasıyla İlgil… […]

AK Partili Baybatur’dan 128 Milyar Dolar Açıklaması!
2
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x