Meteoroloji Manisa ve İlçeleri İçin Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Manisa merkez ve batı kesimleri için devam etmekte olan yağışların saat 16.00’dan sonra etkisini artırarak 16 Ekim Cumartesi saat 06.00’ya kadar devam edeceğini belirtti. Yetkililer vatandaşları olası su baskınları, sel kısa süreli fırtına ve hortum olaylarına karşı uyardı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
15 Ekim 2021 - 15:37
Manisa haber | Çevre Hava durumu

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre; Manisa il genelinde devam etmekte olan gök gürültülü sağanak yağışların, bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak Manisa merkez ve batısında bulunan Soma, Kırkağaç, Akhisar, Saruhanlı, Turgutlu, Ahmetli, Salihli, Gölmarmara ve Gördes ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kısa süreli fırtına ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Kuvvetli yağışların 15.10.2021 Cuma günü saat 16.00’da başlayıp, 16.10.2021 saat 06.00’ya kadar devam etmesi bekleniyor.”

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Denizli ve Uşak çevreleri ile Kütahya’nın batı ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli, İzmir’in güney ve batı ilçeleri ile Aydın’ın kıyı kesimlerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C22°C

Parçalı ve çok bulutlu

AYDIN °C29°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kuvvetli, kıyı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

İZMİR °C27°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kuvvetli, güney ve batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

MANİSA °C25°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

Meteoroloji Manisa Için Uyarıda Bulundu
Meteoroloji Manisa Için Uyarıda Bulundu
Meteoroloji Manisa Için Uyarıda Bulundu
Meteoroloji Manisa Için Uyarıda Bulundu

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Su Faturalarına Alınan Ücretler Yeniden Hesaplanacak!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x