Meteorolojiden Manisa İçin Gök Gürültülü Kuvvetli Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: bölge geneli çok bulutlu, Çanakkale'den başlamak üzere, İzmir ve Manisa sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Çanakkale çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren kıyı kesimler ile Balıkesir çevrelerinde, gece bölge genelinde kuvvetli (21-50kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenmektedir.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
12 Ocak 2021 - 16:18
Manisa haber | Çevre Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda bugün önemli bir değişiklik olmaması, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4-10 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Bölge genelinde güney yönlerden orta kuvvette, kıyı ve kuzey kesimlerde kuvvetli (30-50 km/sa) zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) hızında ve zaman zaman hamleli olarak kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Kıyı Ege’de (Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir ve Manisa) bugün beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması, beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimlerinden başlamak üzere, zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimleri ve Manisa ile Kütahya’nın batı çevrelerinde yer yer kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde görülmesi; rüzgarın, güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DENİZLİ °C20°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı .

İZMİR °C21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

MANİSA °C20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Meteorolojiden Manisa İçin Gök Gürültülü Kuvvetli Yağış Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin Gök Gürültülü Kuvvetli Yağış Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin Gök Gürültülü Kuvvetli Yağış Uyarısı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kendilerini Nakliyeci Olarak Tanıtan Hırsızlılar Tutuklandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x