Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Rüzgar ve Sağanak Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: bu gece saatlerinden itibaren (Pazartesi) güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) beklendiğinden, fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Manisa'da bu gece saatlerinden itibaren sağanak yağışın etkisi altına girecek.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
24 Ocak 2021 - 20:18
Manisa haber | Çevre Genel Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yarın sabah ve öğle saatlerinde kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli (21-50kg/m2) olması beklenmektedir. Manisa bu gece saatlerinden itibaren parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIĞI: mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Güneydoğu Anadolu’da kuzeydoğu ve doğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; İç Anadolu’nun kuzeybatısında kuvveyli ( 40-60 km / sa), Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege’den başlayarak yarın (Pazartesi) Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) bekleniyor. Yarın akşam saatlerinde Kıyı Ege’den başlayarak zamanla diğer bölgelerde de fırtınanın etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Kıyı Ege, Çanakkale’nin güney kesimleri, Balıkesir’in batı kesimleri ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın güney, güneybatılı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına süreli fırtına (60-90 km/sa, yüksek kesimlerde 90-120 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C9°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

DENİZLİ °C13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

İZMİR °C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA 9°C14°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Rüzgar Ve Sağanak Yağış Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Rüzgar Ve Sağanak Yağış Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Rüzgar Ve Sağanak Yağış Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Rüzgar Ve Sağanak Yağış Uyarısı!

2 1 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Paletli Kepçeyle Tümülüslerde Kaçak Kazı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x