Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Yağış ve Kar Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Manisa'nın özellikle kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceği değerlendiriliyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
26 Ocak 2021 - 18:23
Manisa haber | Çevre Genel Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli yağışlı olarak geçecek. Kuvvetli sağanak şeklinde beklenen yağışların gece yarısından itibaren Çanakkale çevrelerinde karla karışık yağmur ve zamanla yoğun kar yağışı, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde ise yarın sabahtan itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde devam edeceği beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Halen güneybatıdan kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmekte olan rüzgarın; gece yarısı ile birlikte bölgemizin kuzeybatısından itibaren zamanla genelinde kuzeyli yönlere döneceğinden dolayı yarın gündüz sıcaklıklarında hissedilir azalışlar beklenmektedir.

RÜZGAR: Güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve yer yer fırtına (60-80 km/s), geceden itibaren Çanakkale geneli ve Balıkesir’in batı kıyılarında, zamanla bölge genelinde kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esecek.

UYARILAR

Bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-90 km/sa) beklendiğinden, fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ege Denizi’nde beklenen kuvvetli fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı başta denizcilerimiz olmak üzere ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yağışların gece yarısından itibaren kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, ani sel, ulaşımda aksama v.b.)ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yağışların, gece yarısından sonra Çanakkale çevrelerinde yoğun kar yağışına, Balıkesir çevrelerinde ve Manisa’nın özellikle kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceğinden dolayı oluşması muhtemel ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Trakya kesimi, Kıyı Ege, Çanakkale, Manisa ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar dışında bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ve Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C11°C

Parçalı çok bulutlu

DENİZLİ °C16°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA °C18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması, Manisa’nın özellikle kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceği bekleniyor.

Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Yağış Ve Kar Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Yağış Ve Kar Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Yağış Ve Kar Uyarısı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Dereye Uçan Minibüs Sürücüsü Aranıyor!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x