Meteorolojiden Manisa İçin ‘Sarı’ Kod Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara ve Ege Bölgeleri Salı günü sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağışın etkili olacağını belirterek 'sarı' kod ile uyarıda bulundu. Manisa'nın 9 ilçesine 'Sarı' kod uyarısı yapıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
22 Kasım 2021 - 17:02
Manisa haber | Çevre Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

‘Sarı’ kodlu uyarıda, “Sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 5 günlük hava durumu değerlendirmelere göre, Manisa’da yağışlı hava etkili olacak. Özellikle ‘Sarı’ kod uyarısıyla yapılan değerlendirmelerde vatandaşların oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olması gerektiği bildirildi.

Manisa’da ‘Sarı’ kod uyarısı yapılan ilçeler ise, Şehzadeler, Yunusemre, Saruhanlı, Turgutlu, Akhisar, Ahmetli, Soma, Kırkağaç ve Gölmarmara oldu. Diğer ilçelerdeki yağışlar için ise, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ‘Yeşil’ kod uyarısı yaptı.

Manisa için detaylı hava durumu için tıklayın

UYARI VERİLDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü başta Marmara Bölgesi genelinde ve Ege Bölgesi’nde kuvvetli yağışın beklendiğini duyurdu.

Ege ve Marmara bölgesi için yapılan uyarıda ise, “Yarın sabah saatlerinden itibaren Ege ve Marmara bölge genelinde beklenen sağanak yağışların, bölgenin güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Manisa, İzmir) kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” bilgileri yer aldı.

Meteoroloji’nin 5 günlük hava durumu raporuna göre yarından itibaren Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor. Yarın batı bölgelerde başlayan yağışlar çarşamba günü tüm yurtta etkili olacak. Yağışlar Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz’de sağanak, Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Meteorolojiden Manisa İçin ‘sarı’ Kod Uyarısı! Meteorolojiden Manisa İçin ‘sarı’ Kod Uyarısı!

Son güncelleme tarihi : 22 Kasım 2021 17:16

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Dolar Türk Lirası Karşısında Rekor Tazeledi: 13,45’i Aştı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x