Meteorolojiden Manisa’ya Kar ve Don Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; bölge geneli çok bulutlu, Manisa çevreleri ile ilk saatler İzmir'in kuzey ilçeleri yağışlı geçecek. Yağışlar Manisa çevrelerinde kar, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
15 Şubat 2021 - 17:38
Manisa haber | Çevre Genel Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Bölge geneli çok bulutlu, Çanakkale, Balıkesir, Manisa çevreleri ile ilk saatler Aydın’ın doğu, İzmir’in kuzey ilçeleri yağışlı geçecek. Yağışlar Çanakkale, Balıkesir ve Manisa çevrelerinde kar, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

UYARILAR

HAVA SICAKLIĞI: 5 ila 7 derece azalarak mevsim normalleri altında seyredecek.

RÜZGAR: Rüzgar kuzey yönlerden kuvvetli, zaman zaman kuvvetli fırtına şeklinde esecek.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Manisa çevreleri ile ilk saatler İzmir’in kuzey ilçeleri yağışlı geçecek. Yağışlar Manisa çevrelerinde kar, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın; Marmara’nın kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara’nın güneyi ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE

Çok bulutlu, Kuzey ve İç Ege ile sabah saatlerinde Muğla çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İzmir’in batısında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Kütahya ve Afyon çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C-2°C

Parçalı ve çok bulutlu, yoğun olmak üzere kar yağışlı geçecek.

DENİZLİ °C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

İZMİR °C6°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde batısının yağmurlu, kuzey kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

MANİSA °C4°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

Meteorolojiden Manisa’ya Kar Ve Don Uyarısı!
Meteorolojiden Manisa’ya Kar Ve Don Uyarısı!
Meteorolojiden Manisa’ya Kar Ve Don Uyarısı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Büyükbaş Hayvanlara Yönelik Şap Aşılama Kampanyası Düzenlenecek
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x