Salihli’de Güvenlik Ekiplerinden Tam Kapanma Denetimi!

Korona virüs tedbirleri kapsamında yurt genelinde uygulanan 17 günlük tam kapanma uygulamasının başlamasıyla birlikte, Manisa’nın Salihli ilçesinde de tam kapanma denetimleri gerçekleştirildi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
02 Mayıs 2021 - 17:08
Manisa haber | Asayiş Gündem | Salihli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Denetimlerde Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Mesut Doğan ve Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Metin Durmaz’da eşlik etti.

Oluşturulan ekiplerce sosyal mesafe ve maske takma kuralı, karantina hükümlerine aykırı davranan şahıslara yönelik denetimler gerçekleştirildi.

Tam kapanma denetimi kapsamında ekipler yeme-içme yeri, bakkal, market, fırın, konaklama, kasap gibi 434 işyerinde denetim gerçekleştirdi. Özel araçlar ve şahısların kontrolü yapılırken, toplamda 9 şahsa da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiklerinden dolayı idari yaptırım uygulandı.

Kaymakam Sağlam, sokaktaki vatandaşlara tam kapanma uygulamasına normal hayata dönebilmek için harfiyen uyulması gerektiğini ve bu dönemde uygulanan tedbirlerin bu salgından kurtulmak için bir fırsat olarak değerlendirerek hep birlikte hareket etmemiz gerektiği çağrısında bulundu.

Salihli’de Tam Kapanma Denetimi Gerçekleştirildi Salihli’de Tam Kapanma Denetimi Gerçekleştirildi Salihli’de Tam Kapanma Denetimi Gerçekleştirildi Salihli’de Tam Kapanma Denetimi Gerçekleştirildi

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Çay Kazanını Fırlatan Manisalı Esnafa CHP Heyetinden Ziyaret!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x