Selendili 58 çiftçiye Yüzde 50 Hibe Destekli 70 Ton Karışık Yem Tohumu Dağıtıldı!

Manisa’nın Selendi ilçesinde yem bitkileri ekiliş alanlarının genişletilmesi, çiftçilerin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması amacıyla yüzde 50 hibeli karışık yem bitkisi dağımı gerçekleşti.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Selendi ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayvancılığı destekleme kapsamında kaba yem destekleme projesi ile yüzde 50 hibeli tohum çiftçilere dağıtıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde dağıtımı yapılan karışık yem bitkileri sahiplerine teslim edildi.

58 çiftçiye 100 kilogram ile 250 kilogram arasında değişik yaklaşık 70 ton dağıtımı yapılan yem bitkileri sayesinde yem bitkileri ekiliş alanlarının genişletilmesi, çiftçilerin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması amaçlanıyor.

Üreticilere katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten İlçe Tarım Müdürü Ahmet Ayhan, “Bakanlığımızın projesi ile çiftçilerimize karışık yem bitki tohumunu dağıttık, inşallah bu bitkilerimiz üreticilerimize katkı sağlayacaktır” dedi.

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Alaşehir YÖREX Fuarında Büyük İlgi Görüyor…
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x