Soma’nın Dar Sokaklarıyla Bilinen Tarihi Darkale’de İtfaiyeden Yangın Tatbikatı

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Soma’nın ilk yerleşim yerleri arasında yer alan Darkale Mahallesi’nde yangın tatbikatı yaptı. 4 araç 12 personelle gerçekleştirilen tatbikatta olası bir yangın durumuna karşı en hızlı şekilde müdahale için tatbikat yapıldı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
17 Haziran 2021 - 17:05
Manisa haber | Asayiş | Soma haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve olası istenmeyen durumlara karşı her zaman hazırlıklı olmak amacıyla gerek çalışmalarını gerekse tatbikatlarını tüm hızıyla sürdürüyor. İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, Soma’nın dar sokaklarıyla bilinen ve en eski yerleşim yerlerinden biri olan Darkale Mahallesi’nde yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Koruma altında bulunan tarihi evlerin bulunduğu Soma ilçesi Darkale Mahallesi’nde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ivedi bir şekilde müdahalede bulunmak amacıyla itfaiye ekipleri tarafından yangın senaryosuna yönelik tatbikat yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal’ın yönettiği yangın senaryosuna Soma İtfaiye Amirliği’nden 4 araç ve 12 personel ile müdahalede bulunuldu. Dar sokaklarda manevra kabiliyeti yüksek araçlar ile yapılan müdahalede tatbikat başarıyla sonuçlandı.

Yapılan tatbikat ile ilgili olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak Soma ilçesi Darkale Mahallesi’nde tatbikat düzenledik. Planlanan senaryomuzda, Darkale Mahallemizin dar sokaklarında girilebilecek yerlere kadar araçlarımızla giderek kalan kısımlarda ise hortumlarımızı açarak müdahalelerde bulunduk. Herhangi bir aksaklık yaşanmadan tatbikatı başarıyla tamamladık” diye konuştu.

Tarihi Darkale’de Yangın Tatbikatı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Otobüse Yapılan Operasyonda 10 Buçuk Kiloya Yakın Bonzai Ele Geçirildi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x