Sosyal Medyadan Görüp Öğrendi: Taleplere Yetişemez Oldu!

Denizli’de 10 yıldır seramik işi ile uğraşan usta, sosyal medyada Çinlilerin yaptığı 3 boyutlu fayans döşemelerini gördü. Araştırmalarının sonucunda Türkiye’de kimsenin yapmadığı fark eden usta, 1 haftalık uğraşın sonunda elde ettiği sonucu sosyal medyada paylaşınca ardı ardına talep gelmeye başladı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
23 Şubat 2021 - 18:46
Manisa haber | Ekonomi Genel Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Denizli’de yaşayan 33 yaşındaki Gürkan Şakar, 10 yıldır fayans ve seramik işçiliği ile uğraşıyor. Boş vakitlerinde sosyal medyada zaman geçiren Şakar, Çinlilerin fayanslar ile yaptığı 3 boyutlu fayans döşemelerini görünce kendisi de yapmaya karar verdi.

Türkiye’de 3 boyutlu fayans yapan tek kişi

İnternet üzerinde Türkiye’de 3 boyutlu fayans yapan kişileri araştıran Şakar’ın bu girişimi sonuçsuz kaldı. Türkiye’de ilk yapan olma özelliğine sahip olduğunu belirten Şakar’ın bir haftalık çalışmasının sonucu ise görenleri hayrete düşürdü. Kendi sosyal medya hesabı üzerinden son halinin fotoğraflarını paylaşan Şakar’a yurdun dört bir yanından teklif gelmeye başladı.

“Türkiye’de yapabilen yok”

Araştırmalarının sonucunda Türkiye’de 3 boyutlu fayans döşemeciliği yapanın olmadığını belirlediğini söyleyen Gürkan Şakar, “10 yıldır seramik işini yapıyorum. Merak sardım 3 boyutlu fayansa ve Çinlilerin yapabildiğini gördüm. Türkiye’de yapabilen yok, iddia ediyorum ve daha önce görmedim.

“Sosyal medyamda paylaştığım için yoğun talep oldu”

Sosyal medyada yaparlarken gördüm. Nasıl yapılır diye izledim. 6 gün boyunca gece gündüz düşündüm. İlk önce çap parçalarını kesmeyi öğrendim. Kestikten sonra tek tek işaretleyerek fayansı elde ettim. Kendi sosyal medyamda paylaştığım için yoğun talep oldu. Baya isteyenler oldu yapalım diye. En kısa sürede tanıtımını yapacağız” dedi.

Sosyal Medyadan Görüp Öğrendi: Taleplere Yetişemez Oldu! Sosyal Medyadan Görüp Öğrendi: Taleplere Yetişemez Oldu! Sosyal Medyadan Görüp Öğrendi: Taleplere Yetişemez Oldu!Sosyal Medyadan Görüp Öğrendi: Taleplere Yetişemez Oldu!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Cinayet İşleyen Katil Zanlısı Yakalandı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x