TEKNOFEST 2021 Yarışmasında Manisa CBÜ 12 Takımı ile Finallerde!

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 12 takımı ile birlikte TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalindeki yerini aldı. Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, "Önceliğimiz Milli Teknoloji Hamlesi vurgusuyla güçlü bir Türkiye’nin inşasında aktif rol alacak olan gençlerimizi destekleyerek yerli ve millî projelerin geliştirilmesine imkân tanımak.” dedi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
22 Eylül 2021 - 12:33
Manisa haber | Eğitim Ekonomi Politika

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali başladı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen ve millî teknoloji hamlesi sloganı ile yola çıkıp, Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, 72 paydaş kurumun desteği ile 21 Eylül 2021 tarihinde, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başladı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi de açtığı standla festivalde hazır bulundu

Dünyanın en önemli bilim, teknoloji ve uzay festivalleri arasında yer alan, TEKNOFEST 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin akademik paydaşları arasında yer alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi de açtığı standla etkinlikte hazır bulundu.

TEKNOFEST 2021 ödüllü teknoloji yarışmalarında Manisa CBÜ 12 takımı ile finallerde

Gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, yapay zekadan sualtı sistemlerine kadar 35 farklı yarışma kategorisine ev sahipliği yapan TEKNOFEST 2021 ödüllü teknoloji yarışmalarında Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 12 takımı ile finallerindeki yerini aldı.

Rektör Ataç, “Genç kardeşlerimize imkân verildiğinde neler yapabildiğini TEKNOFEST’te gördük”

Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak TEKNOFEST’in paydaşı olmaktan ve başarılı sonuçlardan gurur duyduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, “Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak Milli Teknoloji hamlesi vurgusuyla Yapay Zekâ çalışmalarında her geçen gün daha ileriye dönük adımlar atıyoruz. Türkiye’nin 81 ilinden gelen binlerce genç kardeşimize burada yapacağımız etkinliklerle üniversitemizin eğitim modelini yansıtmayı hedefliyoruz.’’ dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, Manisa Celal Bayar Üniversitesinin teknoloji yarışmalarına TEKNOFEST başladığından bu yana her yıl katıldıklarını ifade ederek, “TEKNOFEST 2021’de farklı kategorilerde yer aldık. 12 finalist ile üniversitemizi temsil ediyoruz. Bu sayının ve artan sayıdaki niteliğin her geçen gün daha da iyi noktalara geleceğine inanıyorum.

Çünkü geleceğimizi emanet edeceğimiz genç kardeşlerimize imkân verildiğinde neler yapabildiğini TEKNOFEST’te çok daha net bir şekilde gördük. Önceliğimiz Milli Teknoloji Hamlesi vurgusuyla güçlü bir Türkiye’nin inşasında aktif rol alacak olan gençlerimizi destekleyerek yerli ve millî projelerin geliştirilmesine imkân tanımak.” diye konuştu.

Manisa CbÜ 12 Takımı Ile Teknofest 2021 Finallerinde Manisa CbÜ 12 Takımı Ile Teknofest 2021 Finallerinde

Son güncelleme tarihi : 22 Eylül 2021 12:46

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlçede İlk Kez Düzenlenen Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali’nde Ece Mumay Konser Verdi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x