Terör Örgütü PKK/KCK’nın Yurt İçi Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 718 Gözaltı!

İçişleri Bakanlığı:"PKK/KCK terör örgütünün yurt içi faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlıkları birimlerince yürütülen operasyonlarda; 40 ilde aralarında HDP il ve ilçe başkanlarının da olduğu 718 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alma işlemleri halen devam etmektedir."

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
15 Şubat 2021 - 16:27
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK’ya yönelik 40 ilde düzenlenen operasyonda, 718 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, terör örgütü PKK/KCK’nın yurt içi faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele daire başkanlıklarınca 40 ilde operasyon düzenlendi.

Aralarında HDP il ve ilçe başkanlarının da olduğu 718 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda, şüphelilerin ev ve iş yerlerinde çok sayıda silah ve örgütsel doküman ile dijital malzeme ele geçirildi.

Gözaltı işlemleri sürüyor.

0 0 vote
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber Terör Örgütü PKK/KCK'nın Yurt İçi Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 718 Göza… […]

[…] İlgili haber Terör Örgütü PKK/KCK'nın Yurt İçi Yapılanmasına Yönelik Operasyon: 718 Göza… […]

Manisa’da Geri Dönüşüm Fabrikasındaki Yangın 2 Saat Sonra Söndürüldü!
2
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x