TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, ofis olarak kuru üzüm müdahale alımlarına 10 Eylül'de başladıklarını, ilk hafta aldıkları ürün bedeli olan 15 milyon lirayı üreticilerin hesabına yatırdıklarını söyledi. Güldal, "Gözlemlerimize göre 9 numara üzüme verilen 13 lira, üretici tarafından memnuniyetle karşılanmış. TMO fiyatı, taban, referans, eşik fiyattır. Bunun altında üzümlerini kesinlikle satmasınlar" dedi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
18 Eylül 2021 - 15:05
Manisa haber | Ekonomi Politika Tarım-Çiftçi

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

TMO’nin Manisa’daki kuru üzüm alım noktalarını ziyaret eden Güldal’ın yaptığı açıklamada, kuru üzümde uyguladıkları alım politikasının üreticilerden kabul gördüğünü kaydetti.

Bu yıl ilk kez dökme ürün alımına da başladıklarını, çuval yerine büyük hacimli kasalar kullanarak birim alanda çok daha fazla ürün depolama imkanına sahip olduklarını dile getiren Güldal, üreticinin de çuval, ambalaj ve doldurma masrafından tasarruf ettiğini bildirdi.

“9 numara üzüme verilen 13 lira, üretici tarafından memnuniyetle karşılanmış”

Üreticinin ofisin alımlarına yoğun ilgisi olduğunu aktaran Güldal, “Gözlemlerimize göre 9 numara üzüme verilen 13 lira, üretici tarafından memnuniyetle karşılanmış. TMO fiyatı, taban, referans, eşik fiyattır. Bunun altında üzümlerini kesinlikle satmasınlar. Randevu alarak ürünlerini getirebilirler. Herhangi bir alım, tonaj sınırımız söz konusu değil.” diye konuştu.

Ürün alımlarının bedelleri ir hafta içinde üreticilerin hesabına yatırılıyor

Güldal, ürün alımlarının bedellerini, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatıyla bir hafta içinde üreticilerin hesabına yatırdıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Üreticilerimize 15 milyon lira ödeme yaptık”

“Ürününü ilk hafta teslim eden üreticilerimize paralarını yatırdık, 15 milyon lira ödeme yaptık. Bugünden itibaren teslim edilecek ürünlerin bedellerini de önümüzdeki hafta perşembe ve cuma üreticilerimize vereceğiz. Bunu haftada bir defa, periyodik olarak devam ettireceğiz.”

Manisa’nın Salihli ilçesindeki alım merkezine ürününü getiren üreticilerden İsmail Emre Koşar da kuru üzümün TMO alım merkezlerinde daha değerli olduğunu belirterek, “Tüccarların verdiği fiyatlar daha düşük. TMO, malın kıymetini tüccarlara göre daha iyi bilen bir işletme olduğu için buraya getirdim.” dedi.

Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması!

Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması! Tmo Genel Müdürü Ahmet Güldal’dan Manisa’da Kuru Üzüm Açıklaması!

0 0 vote
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

[…] İlgili haber TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'dan Manisa'da Kuru Üzüm Açıklaması! […]

[…] İlgili haber TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal'dan Manisa'da Kuru Üzüm Açıklaması! […]

Manisa’da Bıçaklı Saldırı: 1 Yaralı!
2
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x