Akçakertil Mahallesi’ndeki HİS Göletinde Temizlik ve Bakım Çalışmaları Tamamladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Selendi ilçesine bağlı Akçakertil Mahallesi’nde bine yakın hayvanın içme suyu teminini sağlayan göletteki temizlik ve bakım çalışmalarını tamamladı.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
11 Kasım 2022 - 12:08
Manisa haber | Çevre Ekonomi | Selendi haber

43 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 3 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, hayvan içme suyu göletlerinde gerçekleştirdiği temizlik, bakım ve onarım mesaisini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Selendi ilçesine bağlı Akçakertil Mahallesi’nde bulunan HİS göletinde yapılan temizlik ve bakım faaliyetleri bitirildi.

Çalışma hakkında bilgi veren Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün öncülüğünde kırsal kalkınmanın sağlanması amacıyla üreticilere yönelik projelerimizi sürdürüyoruz.

Bu kapsamda yaylım hayvancılığı yapan üreticilerimiz için büyük önem taşıyan hayvan içme suyu göletlerini de ekiplerimiz, mevsim şartlarının elverdiği ölçüde temizlik, bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor. Son olarak Selendi ilçesi Akçakertil Mahallesinde 1000’e yakın hayvanın içme suyu ihtiyacını karşıladığı göleti temizledik. Program dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Akçakertil Mahallesi’ndeki Hİs Göletinde Temizlik Ve Bakım Çalışmaları Tamamladı

Son güncelleme tarihi : 11 Kasım 2022 12:08

Şehit Polis Cemal Ilgaz Caddesi’nde Çalışmalar Devam Ediyor…