Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti!

Esnaf ziyaretleri için Manisa’nın Salihli ilçesine gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir iş yerinden alışveriş yapıp korumasının eşine hediye ederken, son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle kuruyan Marmara Gölünü de ziyaret etti. Akşener, "Bu gölün biran önce kurtarılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
17 Haziran 2022 - 15:29
Manisa haber | Çevre Genel Politika | Salihli haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın Salihli ilçesine gelen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kurudere Caddesi’nde esnafla görüştü ardından halka hitap etti. Türkiye’yi ilçe ilçe gezip esnafla buluştuklarını belirten Akşener, bu programlarda halktan aldıkları talepleri hem kamuoyuna duyurduklarını hem de İYİ Parti Milletvekillerinin TBMM’de bu konulara ilişkin önerge ve kanun teklifleri verdiğini söyledi.

Çekirdeksiz kuru üzüm fiyatının 25 TL olmasını talep etti

Manisa’nın üzüm kenti olduğunu vurgulayan Akşener, bölgenin en önemli ihracat ürünü olan çekirdeksiz kuru üzüm fiyatının 25 TL olmasını talep etti.

“Seçmen bu ülkede velinimet olmaktan çıktı”

Seçmeni velinimet olarak gördüklerini dile getiren Akşener, “Uzun zamandır seçmen bu ülkede velinimet olmaktan çıktı. Bu siyasetçi esnafının her birini benim gibi buraya getireceksiniz. Sizinle beraber el ele vereceğiz. Ben başta olmak üzere, bütün ağaları, bütün muhteremleri karşınızda durduracağız.” diye konuştu.

Esnaf ziyaretinde bir işyerinden 600 liralık alışveriş yapan Akşener, yaptığı alışverişi korumasının eşine hediye etti.

“Marmara Gölünü kurtaracağız”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, daha sonra ’Ulusal Öneme Sahip Sulak Alan’ tescilli, ’kuş cenneti’ olarak bilinen, ancak son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle kuruyan Marmara Gölünü ziyaret etti.

İktidar olacaklarına inandıklarını belirten Akşener, gölün yeniden eski günlerine kavuşması için çalışmalar yapılmasını istedi. Göl kıyısında mahalleli kadınlarla bir araya gelen Akşener “Burada sizlere söz veriyorum, bu gölün biran önce kurtarılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu sözü sizin huzurunuzda veriyorum. İkincisi grup toplantımızda buraya dikkat çekeceğim.

Sizlerden ricam buradaki durumu kamuoyuyla paylaşmamıza yardımcı olun. Bu gölden balıkçılık yaparak geçimini sağlayan onlarca aile var ve hepsi mağdur durumda. Seçimden önce bu gölün kurtarılması için girişimlerde bulunacağız. Olmazsa bu gölü kurtarmak bizim iktidarımıza nasip olacak” dedi.

“Tek amacım var, esnaftaki müşteri velinimettir anlayışını, seçmen velinimettir haline getirebilmek”

Gölmarmara ilçesinde de esnafı ziyaret eden Akşener, ilçenin adındaki ‘göl’ün artık kaybolduğuna işaret ederek “Gölün hali burada. Ben 20 Ocak 2020’den beri esnaf esnaf geziyorum. O esnaftaki müşteri velinimettir anlayışını seçmen velinimettir haline getirebilmek. Tek amacım bu.” dedi.

Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti! Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti! Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti! Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti! Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti! Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti! Akşener, Manisa’da Kuruyan Marmara Gölünü Ziyaret Etti!

Son güncelleme tarihi : 17 Haziran 2022 15:34

0 0 votes
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Arazide Ektiği Kenevirleri Sularken Suçüstü Yakalandı!